09125704163
02133934182 - 09125704163

چاپ لیبل متالایز

10 / 10
از 8 کاربر

لیبل متالایز

صنعت چاپ لیبل به موارد مختلفی تقسیم می گردد؛ چاپ لیبل متالایز یکی از مهمترین اقسام چاپ لیبل و برچسب به شمار می رود. امروزه بسیاری از واحدهای تولیدی به سمت استفاده از لیبل متالایز برای معرفی کالا، علائم تجاری و مواردی از این قبیل سوق پیدا کرده اند. در این مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت و شما را با یکی از مهمترین اقسام چاپ لیبل آشنا خواهیم کرد.

لیبل متالایز چیست؟

متالایز نوعی ورق است و لیبل ساخته شده از این ورق نیز به لیبل متالایز شهرت یافته است. لیبل متالایز از آلیاژ آلومینیوم ساخته می شود و جنس آن مشابه با فلزات‌ براق به رنگ نقره ای و طلایی است. برچسب متالایز اصولا به 2 رنگ نقره‌ای و طلایی تولید می شود و به صورت ورق متالایز اورجینال و کاغذ چسبدار روکش شده متال وجود دارد. این لیبل ها که به عنوان لیبل متال نیز خوانده می شوند قابلیت الصاق بر روی انواع سطوح مانند فلز، شیشه، پلاستیک و ... را دارند به همین علت در صنایع مختلفی از آن ها استفاده می شود که در این مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد.

چاپ لیبل متالایز

 

 لیست قیمت لیبل متالایز:

قیمت چاپ لیبل متالایز

ردیف  ابعاد نعداد قیمت تحویل
1 8/5x4/8   1000  1.112.000  24 روز کاری
2 8/5x9/6   1000  2.200.000  24 روز کاری
3 4/8x17  1000   2.200.000  24 روز کاری
4 8/5x14/4  1000   3.360.000  24 روز کاری
5 17x9/6  1000   4.450.000  24 روز کاری
6  سایز A6
 10/5x14/4
2000   9.900.000  24 روز کاری
7 سایز A5
14/4x20
 1000  9.900.000  24 روز کاری
8 سایز A4
20x28/8
2000   32.000.000  24 روز کاری
9 سایز A3
28/8x42
1000   32.000.000  24 روز کاری

 

 دانلود فایل لیست قیمت

 

 

ویژگی های لیبل متال

 • مقاومت بسیار بالای متریال های اصلی در برابر حرارت و گرما
 • داشتن حالت رفلکتیو و قابلیت انعکاس دهنده نور
 • ضد خط و خش بودن
 • مقاوم در برابر انواع شوینده ها حتی شوینده های قوی و مواد شیمیایی و اسیدها
 • مقاومت بسیار بالای متریال های اصلی متالایز در برابر رطوبت
 • امکان چاپ با کیفیت بالا و قابلیت چاپ با رنگ های مختلف (تا 7 رنگ)
 • مقاومت بالا در برابر پارگی
 • دارای خاصیت چسبندگی مطلوب و کاربردی
 • مقاوم در برابر کشیدگی
 • ضد آب بودن

انواع لیبل متالایز

لیبل متال با توجه به جنس موادی که برای تولید آن بکار رفته است به دو دسته مجزا تقسیم می شود که شامل موارد ذیل است:

روش اول: در این روش از ورق متالایز اورجینال استفاده می کنند که پس از برداشتن و کندن روی لیبل ورق آلومینیومی آن پشت لیبل مشاهده می شود. این ورق ها نسبت به متالایز کاغذی، کیفیت بالاتر و قیمت بیشتری دارند. زمانی که از لیبل متالایز اصلی سخن می گوییم منظور ما همین روش از چاپ لیبل متال است.

روش دوم: نوع دوم لیبل و برچسب کاغذی متالایز است که بصورت روکش شده با ورق متال بر روی کاغذ چسبدار می باشد. این لیبل از قیمت کمتری نسبت به مورد مشابه اصلی برخوردار است.

البته برحسب تفاوت های ظاهری نیز می توان انواع برچسب متالایز را تقسیم بندی کرد که شامل موارد ذیل است:

 • برچسب متالایز براق
 • برچسب متالایز مات

چاپ لیبل متالایز

کاربرد فیلم و لیبل متالایز

چاپ متالایز در مصارف تزئینی کاربرد بسیار زیادی دارد به شکلی که لایه‌ ای از ورق متالیک به همراه کوتینگ ژلاتینی که جهت ثابت شدن جوهر روی کاغذ متالایز استفاده می شود، با یکدیگر روکش وسیله تزئینی مورد نظر را شکل می‌ دهند.

لایه نازک پوشاننده کاغذ متال، از جنس فلز است و ظاهری براق همانند یک فویل آلومینیومی دارد و همین ظاهر را پس از چاپ متالایز به جسم می‌دهد که فاقد سفیدی است. انواع متفاوتی از مواد و ‏جوهرهای چاپی برای این نوع کاغذ استفاده می شود و به دلیل وجود لایه ژلاتینی روی آن، کیفیت رنگ و وضوح خوبی در چاپ متالایز ایجاد می کند.

به دلیل ویژگی هایی که بیان گردید فیلم ها و کاغذهای متالایز به طور گسترده در صنایع مختلفی از جمله چاپ متالایز عکس و نقاشی، پوستر، طراحی داخلی و ‏دکوراسیون، چاپ متالایز لیبل ‌های آرایشی و بهداشتی و دارویی، ساخت و چاپ متالایز انواع جعبه‌ های فانتزی و لوکس ‏و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.‏

انواع روش های چاپ لیبل متالایز

این نوع چاپ اصولا به روش های زیر انجام می‌ شود:

 • گراوور
 • روش افست
 • روش اسکرین

در حالت کلی نیز به دو روش ذیل مبادرت به چاپ لیبل متالایز می کنند:

 •  چاپ متالایز کل صفحه چاپی
 • متالایز موضعی مانند چاپ انواع لوگو

لیبل متالایز چسبدار (پشت چسبدار)

این لیبل دارای لایه های مختلفی است که به صورت رویه، زیره و چسب شناخته می شوند. رویه‌ها در صنعت چاپ لیبل متال انواع مختلفی دارد و نوع لیبل را با نام رویه آن می‌شناسند. زیره نیز عموماً از جنس کاغذ است که به وسیله سلیکون پوشش داده می ‌شود تا خاصیت رها کننده یافته لذا لیبل به سادگی از آن جدا شود. لایه نهایی چسب است که ضخامت آن تقریبا در حدود ۵ میکرون می باشد و جهت لمینه کردن رویه و زیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت لیبل متالایز

لیبل متالایز با توجه به اینکه با چه کیفیتی تولید شود مشمول هزینه های متفاوتی می باشد. در کل لیبل متال کاغذی هزینه کمتر و لیبل متال اورجینال مشمول هزینه بیشتری خواهد شد. لیبل موضعی نیز هزینه کمتری در مقایسه با لیبل هایی که تمام صفحه را می پوشانند دارند.

استفاده از دستگاه های دیجیتال در برخی از موارد به افزایش هزینه ها نیز منجر می گردد نکته ای که باید در خصوص قیمت لیبل متالایز بدانید این است که در کل استفاده از فیلم و ورق متالایز برای تولید و چاپ لیبل هزینه ای بالاتر از لیبل های معمولی دارد. بنابراین در صورتی که قصد استفاده از لیبل متال برای معرفی محصولات تولیدی را دارید باید بدانید که قدری با افزایش هزینه های مربوطه مواجه خواهید بود.

چاپ لیبل متالایز

سفارش چاپ لیبل متالایز در تهران و شهرستان ها

باتوجه به اینکه چاپ لیبل متال از ظرافت بسیار بالایی برخوردار می باشد و اغلب شرکت های چاپ لیبل نیز در این زمینه فعالیت نمی کنند باید نسبت به انتخاب شرکتی که قرار است لیبل ها را چاپ نماید حساسیت بیشتری به خرج دهید.

شرکت چاپ سورن تمام خدمات مربوط به چاپ لیبل متالایز با کیفیت بسیار بالا، چاپ لیبل متالایز در تیراژ پایین، چاپ لیبل متالایز در تیراژ بالا، چاپ لیبل متالایز حرفه ای، چاپ لیبل متالایز ارزان با کیفیت مطلوب و چاپ لیبل  متالایز فوری را به شما عرضه می کند. هم اکنون می توانید برای سفارش چاپ لیبل در تهران و سایر شهرستان ها با شماره تلفن های درج شده در همین صفحه از وب سایت سورن پرینتینگ تماس بگیرید.

 
ارسال نظر و نظرات ثبت شده