09125704163
02133934182 - 09125704163

چاپ لیبل A4 و A5

10 / 10
از 1 کاربر

یکی از مواردی که در مبحث چاپ لیبل و برچسب ها مورد توجه قرار می گیرد چاپ لیبل A4 و A5 است. همه ما در طول مدرسه و زندگی خود با کاغذی های A4 و A5 سر و کار داشته ایم اما کمتر کسی تصور می کرد این کاغذها به صورت پشت چسبدار و در دنیای صنعت و تجارت به کار گرفته شوند.

شرکت های تولیدی و بخصوص واحدهایی که در زمینه تولید مواد غذایی فعالیت می کنند با لیبل A4 و A5 سر و کار دارند. این محصولات در ابتدا یک کاغذ در سایر A4 و A5 هستند که یک طرف آن ها دارای چسب است اما اگر طرح خاصی بر روی آن اجرا شود به عنوان لیبل A4 و A5 شناخته می شوند.

جنس کاغذ در لیبل A4 و A5 

در اغلب شرکت های چاپ لیبل از دو نوع کاغذ مشخص برای طراحی و تولید لیبل A4 و A5 و A4 استفاده می شود. یکی از بهترین و محبوب ترین کاغذهایی که در تولید برچسب A4 و A5 بکار می رود کاغذ کوتد نام دارد. کوتد قابلیت بالایی در جذب جوهر داشته و به شدت بادوام است.

همچنین قابل بازیافت بوده و مورد حمایت سازمان های ملی و بین المللی در زمینه حفاظت از محیط زیست می باشد. کاغذ کوتد به انواع مختلفی تقسیم می شود اما بهترین نوع آن کوتد لمینت نام دارد. کاغذ دیگری که برای چاپ لیبل A4 و A5 بکار می رود کاغذ گلاسه است. این کاغذ نمای بهتر و جلوه زیباتری را ایجاد می کند و از دوام مناسبی نیز برخوردار می باشد.

جنس زیر کاغذ پشت چسب دار نیز که چسب روی آن قرار می گیرد از سیلیکون نازک به همراه یک نوع پلیمر خاص است. برای اینکه کیفیت لیبل A4 و A5 را مورد بررسی قرار دهید باید به فاکتورهای ذیل توجه نمایید:

  • کیفیت کاغذ بکار رفته در تولید لیبل
  • کیفیت لایه زیرین
  • کیفیت چسب
  • کیفیت طراحی
  • کیفیت چاپ و رنگ های بکار رفته در لیبل

چاپ لیبل A5

انواع کاغذ در چاپ لیبل A4 و A5

کاغذها با توجه به نوع ماده اولیه و کیفیتی که دارند به انواع مختلفی تقسیم می شوند. اصولا کاغذهایی که در تولید و چاپ لیبل A4 و A5 مورد استفاده قرار می گیرند یا از نوع کوتد یا از نوع گلاسه می باشند. این کاغذها در انواع مختلفی تولید می شوند که شامل موارد ذیل هستند:

  • کاغذ کوتد پشت چسب دار براق در سایز های A3، A4 و A4 و A5
  • کاغذ کوتد پشت چسب دار مات در سایز های A3، A4 و A4 و A5
  • کاغذ کوتد پشت چسب دار نیمه مات در سایز های A3، A4 و A4 و A5
  • کاغذ کوتد پشت چسب دار نیمه براق در سایز های A3، A4 و A4 و A5
  • کاغذ گلاسه پشت چسب دار در سایز های A3، A4 و A4 و A5

مواد تشکیل دهنده کاغذها در چاپ برچسب A4 و A5

در تولید کاغذهای پشت چسب دار که از آن ها برای تولید و چاپ لیبل A4 و A5  استفاده می شود 50 درصد مواد تشکیل دهنده را خود کاغذ تشکیل می دهد. 50 درصد باقی مانده نیز مواد مصنوعی می باشد که مورد استفاده ترین آن ها pp است.

منظور از کاغذ های پشت چسب دار pp همان لیبل هایی  است که در روی شیشه های نوشابه زده می شوند. این برچسب ها در مقایسه با دیگر انواع کاغذ های پشت چسبدار قیمت پایین تر و دوام بالاتری دارند به همین علت بیشتر از سایر لیبل های A4 و A5 مورد توجه واقع می شوند. تراکت، سربرگ، پاکت و بروشور از مهم ترین موارد استفاده از کاغذ A4 و A5 به دو صورت یک رو و دو رو می باشد.

روش های چاپ لیبل A4 و A5

چاپ لیبل پشت چسب دار A4 و A5 با اشکال مربع و مستطیل به صورت فوری انجام می شود. لیبل A4 و A5 را می توانید در هر تعدادی که بخواهید چاپ کنید و محدودیتی در تعداد وجود ندارد. این لیبل ها هم به صورت دیجیتال فوری (بدون محدودیت در تعداد) و هم به صورت افست چند روزه (حداقل تعداد 1000 عدد) چاپ می شوند.

بسته به نوع کاربری لیبل های چسب دار میتوانید روکش نیز برای آنها سفارش دهید. روکش هایی که در چاپ دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد سلفون مات و براق و لمینت مات و براق است. روکش لیبل ها در چاپ افست نیز می تواند انواع سلفون و لمینت، یو وی موضعی ، طلاکوب و … باشد. انتخاب روش چاپ لیبل با توجه به نیاز مشتری و بودجه ای که در نظر گرفته است تعیین می شود.

چاپ لیبل A5

قیمت لیبل A4 و A5

باتوجه به اینکه همه ما از تغییر سطح قیمت ها در ایران اطلاع داریم بنابراین به نظر می رسد نمی توان یک قیمت ثابت برای چاپ لیبل در نظر گرفت. تفاوتی ندارد لیبل مورد نظر شما از نوع A4 و A5 است یا سایر انواع لیبل ها، در هر صورت برای اطلاع از قیمت ها بهتر است با شماره تلفن های مربوط به شرکت چاپ مورد نظر خود تماس گرفته و سوالات خود را مطرح نمایید.

شرکت چاپ سورن از جمله شرکت های داخلی در زمینه طراحی و چاپ لیبل با کیفیت بسیار بالا، چاپ لیبل فوری، چاپ لیبل دیجیتال، چاپ لیبل ارزان با کیفیت مطلوب و چاپ لیبل در تیراژ بالا یا پایین است.

چاپ سورن در بخش لیست قیمت، قیمت برخی از محصولات را به عنوان نمونه درج کرده است و شما می توانید برای تخمین نسبی هزینه ها به این مقاله مراجعه نمایید. دقت نمایید که تنها سایز لیبل  نیست که تعیین کننده قیمت نهایی است چرا که جنس مواد، وزن کاغذ، دستگاه چاپ و تیراژ مورد نظر شما در تعیین قیمت لیبل A4 و A5 موثر می باشد.

چاپ لیبل A5

سفارش چاپ لیبل A4 و A5

چاپ سورن آمادگی دریافت سفارشات شما در زمینه چاپ لیبل با استفاده از بهترین و بروزترین وسایل و دستگاه های چاپ در ایران و جهان را دارد. هم اکنون می توانید جهت دریافت مشاوره و همچنین برای ثبت سفارشات خود با شماره تلفن های درج شده در این صفحه از وب سایت چاپ سورن تماس گرفته و تمام سوالات خود را مطرح نمایید.همچنین با مراجعه به وبسایت چاپ سورن میتوانید از دیگر محصولات این مجموعه نظیر چاپ تقویم، چاپ ساک دستی، چاپ کاتالوگ، چاپ جعبه و.... دیدن کنید و اطلاعات لازم را بدست آورید.

شرکت چاپ سورن کمک می کند تا با قدرت بالایی در صحنه رقابت های تجاری وارد شده و مزایای اقتصادی بالایی را به دست آورید. در صورتی که قصد رقابت در تجارت را دارید نقش چاپ لیبل را نادیده نگیرید.

 
ارسال نظر و نظرات ثبت شده