09125704163
02133934182 - 09125704163

چاپ لیبل شیرینگ

8 / 10
از 5 کاربر

یکی از مهمترین مواردی که مورد توجه همه واحدهای تولیدی قرار می گیرد چاپ لیبل است. در این میان واحدهایی که در زمینه طراحی و تولید بطری فعالیت می کنند یا محصولات خود را با استفاده از بطری ها روانه باز می نمایند به چاپ لیبل شیرینگ نیاز پیدا می کنند. اگر شما نیز می خواهید محصولات تولیدی خود را با رنگ و لعاب زیباتر و جذاب تری روانه بازار کنید تکنولوژی مربوط به چاپ لیبل شیرینگ را دست کم نگیرید.

لیبل شیرینگ چیست؟

لیبل شیرینگ (شرینگ یا شرینک) نوعی پوشش دهنده پلاستیکی یا غیر پلاستیکی است که اصولا تمام سطح بطری، قوطی و سایر محفظه های تولیدی را می پوشاند و رنگ آن را کاملا تغییر می دهد. البته در برخی از موارد نیز شاهد استفاده از برچسب شیرینیگ در بخشی از بدنه قوطی ها و بطری ها هستیم به عنوان مثال از این برچسب ها برای پوشش نیمه بالایی بطری یا درب آن یا برای میانه محصول استفاده می کنند. باتوجه به این مسئله می توان انواع لیبل شیرینگ را به صورت ذیل دسته بندی کرد:

  •  تمام بدنه و درب Full body and cop
  • وسط Middle
  • تمام بدنه Full body
  • بسته بندی چندتایی Multi pack
  • فقط درب Neck

چاپ لیبل شیرینگ

منظور ازشرینگ کردن چیست؟

شرینگ یا شیرینگ کردن نوعی پوشش دهی با استفاده از یک لایه نازک PVC به کمک حرارت شرینگ است. در این روش دستگاه لیبل زن که با تکنولوژی شیرینگ، کار می‌کند را دستگاه لیبل شیرینگ می‌گویند. جنس لیبل ‌هایی که در این دستگاه ها استفاده می‌شود از PVC مخصوص صنعت می باشد که ضد آب است.

این نوع از PVC در برابر گرد و غبار و نفوذ آب ماندگاری بسیار بالایی دارد. لیبل یا همان برچسب PVC (پی وی سی) از جنس پلاستیک منعطف طراحی شده است و به همین دلیل مانند مدل‌های کاغذی نیست که با دست پاره شود. هرچند این لیبل ها را می توان لیبل پی وی سی نامید اما با توجه به نوع الصاق آن ها به عنوان لیبل شرینگ نامیده می شوند.

نایلون و فیلم شیرینگ

فیلم شرینگ شرایط را جهت نگهداری، بسته بندی، جابجایی و حمل آسان محصولات فراهم می کنند. به مرور زمان فیلم های شیرینگ به دلیل خصوصیات منحصر به فردی مانند انعطاف پذیری، سبکی، استفاده راحت و قیمت مناسب در صنعت بسته بندی جایگاه ویژه ای در بسته بندی محصولاتی همانند قوطی ها، بطری ها، کنسرو ها و همچنین جعبه های کوچک پیدا کرده اند. این فیلم و نایلون ها را در ابعاد مناسب برش زده و انواع مختلف لیبل شرینگ را با استفاده از آن ها تهیه می کنند.

نحوه استفاده از لیبل شیرینگ

به منظور بسته بندی محصولات مختلف با استفاده از روش شیرینگ و لیبل شیرینگ، ابتدا تکه های نازکی از لیبل را به انداره ای که بتواند دور محصول یا قسمتی از آن که باید بسته بندی شود (مانند اینکه درب محصول را بپوشاند) برش زده و به دور محصول مورد نظر پیچیده و به کوره های حرارتی هدایت می شوند. از آنجایی که نایلون شیرینگ در برابر حرارت بسیار حساس است، بلافاصله جمع شده و محصول را درون خود جا می دهد.

در این کوره ها یا دستگاه شیرینگ پک از روش های گوناگونی برای شیرینگ کردن محصولات و بسته بندی استفاده می کنند. از جمله این روش ها می توان به مواردی همانند استفاده از هوای داغ، تونل های بخار و اشعه مادون قرمز اشاره کرد که انتخاب یکی از آن ها به ضریب انقباض این نایلون و جنس و ضخامت آن بستگی دارد.

چاپ لیبل شیرینگ

مزایای شرینگ کردن محصولات

-          پلمپ کردن محصولات

-          افزایش دوام و ماندگاری آن ها به علت عدم ورود هوا به داخل بطری یا قوطی

-          عدم امکان باز کردن درب محصولات توسط مشتریان دیگر

-          محافظت در برابر اشعه یو وی

-          افزایش سرعت بسته بندی

مشخصات لیبل شیرینگ با کیفیت

در چاپ لیبل باید به کاراکترهای مختلفی دقت کنید. ارزان بودن یک لیبل نمی تواند برگ برنده ای برای شما به حساب آید. بهتر است کیفیت را به عنوان هدف اصلی خود از سفارش و چاپ لیبل شیرینگ در نظر بگیرید. ویژگی های لیبل شرینگ باکیفیت عبارت است از:

-          براق بودن لیبل

-          بوی خوب و مطبوع

-          شفاف بودن

-          کیفیت چاپ‌پذیری بالا

-          درخشان بودن

کاربرد لیبل شیرینگ

کاربرد لیبل شرینگ در صنایع مختلف از جمله صنایع شیمیایی، غذایی، صنعتی، دارویی و آرایشی و بهداشتی بسیار زیاد است. در حال حاضر استفاده از این دستگاه به خاطر مقرون به صرفه بودن آن و فواید زیادی که برای برند محصول دارد بسیار رایج شده است. بنابراین هر چند استفاده از روش شیرینگ کردن بیشتر به محصولاتی همانند نوشیدنی ها اختصاص یافته است با این حال شما می توانید در سایر صنایع نیز از آن استفاده نمایید.

قیمت لیبل شیرینگ

هرچند در این مقاله شما را به افزایش هزینه ها برای چاپ لیبل باکیفیت ترغیب نمودیم با این حال باید بگوییم که لیبل شیرینگ یکی از ارزان ترین و مقرون بصرفه ترین روش های لیبل زنی در محصولات مختلف است. لیبل زنی در این روش به دو صورت سنتی (دستی) و مدرن (اتوماتیک) انجام می شود.

هزینه لیبل زنی در روش سنتی کمتر است اما زمان بیشتری نیاز دارد در مقابل هزینه لیبل زنی در روش دوم بالاتر است اما سرعت کار بسیار بالا می رود. بنابراین در بخش مزایای محصول علاوه بر مواردی که ذکر گردید باید هزینه پایین چاپ لیبل توسط دستگاه شرینگ را نیز بیافزاییم.

چاپ لیبل شیرینگ

چاپ برچسب شرینگ در تهران، اصفهان و سایر شهرستان ها

در صورتی که قصد دارید از لیبل شرینک برای طراحی بدنه محصولات تولیدی استفاده کنید می توانید با اپراتورهای شرکت چاپ سورن در تهران و اصفهان تماس بگیرید. برای سفارش لیبل نیازی به حضور در شهرهای مذکور نیست و شما می توانید سفارشات خود را به صورت تلفنی ارائه کنید.

سورن پرینتینگ خدمات خود را در خصوص طراحی و چاپ لیبل با کیفیت بسیار بالا به شما عرضه می کند. در صورتی که قصد چاپ لیبل شیرینگ فوری، چاپ لیبل شیرینگ ارزان، چاپ لیبل شیرینگ تیراژ بالا یا پایین را دارید با شماره تلفن های درج شده در همین صفحه از وب سایت چاپ سورن تماس بگیرید.

 

شماره های تماس : 09125704163   _   02133934182

 
ارسال نظر و نظرات ثبت شده
سعیدی :
2 0
مجموعه شما حقیقتا با کیفیت ترین لیبل های شیرینگ رو ارائه میده