چهارشنبه 5 ارديبهشت 1403 در ساعت 22 : 7 دقیقه 09125704163 - 02133934182

چاپ لیبل اموال

10 / 10
از 3 کاربر

یکی از مهمترین مباحثی که مورد توجه شرکت های تجاری و بسیاری از واحدهای اداری قرار می گیرد چاپ لیبل اموال است. حال سوالاتی در این خصوص مطرح می شود از جمله اینکه لیبل اموال چیست و تقسیم بندی آن شامل چه مواردی می شود؟ همچنین در این مقاله به معرفی لیبل بارکدی و لیبل امنیتی خواهیم پرداخت. یکی از مهمترین مواردی که در خصوص برچسب اموال مطرح می شود نحوه چسباندن برچسب یا بهتر است بگوییم محل مناسب استفاده از برچسب اموال است. این مسئله را نیز در مباحث پایانی مقاله مورد توجه قرار داده ایم.

لیبل اموال چیست؟

لیبل به معنای برچسب است و منظور از لیبل اموال، همان برچسب هایی است که بر روی اموال ادارات و شرکت ها نصب می گردد تا علاوه بر اینکه از یکدیگر تفکیک می شوند احتمال سرقت آن ها نیز کاهش پیدا کند. برخی از لیبل هایی که به عنوان لیبل اموال شناخته می شوند دارای ردیاب بوده و اموال مورد نظر به هر کجا منتقل شوند قابل ردیابی خواهند بود.

باتوجه به اینکه مدیران و مسئولان شرکت ها و ادارات نمی توانند به صورت 24 ساعته حافظ و نگهبان تمام اموال موجود در موسسات باشند بنابراین بهترین و هوشمندانه ترین کار ممکن این است که از برچسب اموال برای حفظ آن ها استفاده کنیم.

چاپ لیبل اموال

انواع برچسب اموال

برچسب اموال در ایران و بسیاری از کشورها به دو بخش تقسیم می شود؛ برخی از آن ها ابتدایی هستند و صرفا به صورت بارکدی، اموال موسسات را از یکدیگر تفکیک می کنند اما برخی دیگر به سیستم های امنیتی مجهز شده و به صورت هوشمند عمل می کنند بدین صورت که اگر مال یا اموال مورد نظر از یک محدوده خاص خارج شوند سیستم های امنیتی به صدا درآمده و اجازه این کار را نمی دهند. البته لیبل امنیتی نیز اصولا دارای بارکد است و از طریق اعداد یا مشخصات خاصی مبادرت به تفکیک کالاها می کند. از برچسب امنیتی برای حفظ کالاهای ارزشمند استفاده به عمل می آید.

جنس لیبل اموال

لیبل را می توان با جنس های مختلفی چاپ نمود. هرچقدر ارزش و اهمیت کالای مورد نظر افزایش پیدا می کند لیبل اموال نیز از ارزش و اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود و قطعا با مواد اولیه مرغوب تر و مستحکم تری ساخته می شود.

برچسب های فویلی، برچسب های پلی استر، برچسب های ویرایشی، برچسب های قابل جابه جایی و امثال آن ها از انواع برچسب اموال هستند. بسیاری از این برچسب ها نیز شامل بارکد می شوند.

برخی از لیبل ها قابلیت ماندگاری بسیار بالایی در برای حلال ها و نسوختن در برابر دمای بالای 650 درجه فارنهایت را هم دارند که اصولا از آن ها برای چاپ لیبل امنیتی استفاده می شود. برخی دیگر در برابر نور خورشید مقاوم بوده و یا این که بسته به نوع کاربردشان نسبت به آب، نمک، خاک یا مواد شیمایی مقاوم می باشند. مبحث جنس لیبل اموال و سایر برچسب ها بسیار پیچیده و گسترده است و برای انتخاب یک جنس مناسب و بسیار مرغوب بهتر است از کارشناس خبره در این زمینه مشاوره بگیرید.

چاپ لیبل اموال

منظور از ID در برچسب اموال چیست؟

ID برچسب اموال امنیتی جهت ردیابی به کار گرفته می شود و قابل کنترل کردن از طریق سیستم پیگری است. در واقع همین آی دی است که به ارزش و اعتبار برچسب اموال امنیتی افزوده است. از دیگر خواص ID به کار گرفته شده بر روی برچسب اموال می توان به قابل رویت بوده، قابل کنترل بودن، قابلیت کنترل موجودی، امنیت برای آیتم های ارزشمند در ادارات بخصوص وسایل اکترونیکی، رعایت مقررات، نگهداری دقیق از وسایل، کاهش هزینه ها و استفاده موثر از دارایی های شرکت ها، ادارت و موسسات اشاره کرد.

نحوه چسباندن برچسب اموال

اصولا برچسب اموال را در محل هایی نصب می کنند که به زیبایی وسایل خدشه وارد نگردد اما در عین حال به راحتی قابل رویت باشد. قابل رویت بودن لیبل اموال باعث می گردد تا احتمال سرقت آن ها به حداقل ممکن برسد چرا که اصولا لیبل اموال قابل تخریب یا جدا شدن از وسایل نیست.

قاعده جبری در این خصوص وجود ندارد اما اصولا از محل های ذیل برای نصب برچسب اموال بر روی دارایی های شرکت ها، موسسات و ادارات استفاده می شود:

  • کامپیوتر، لپ‌تاپ و سایر تجهیزات مشابه: در کیس‌ها، می‌توانید برچسب را در قسمت جلو، بالا یا پشت کیس بچسبانید. برچسب اموال برای مانیتورها و لپ‌تاپ‌ها نیز بهتر است در قسمت زیرین آنها چسبانده شود.

  • مبلمان اداری، قفسه ها و وسایل مرتبط: در مبلمان این لیبل را در محل هایی نصب کنید که به هیچ وجه در محل رویت مخاطب نباشد. برای قفسه‌ها، کتابخانه‌ها و سایر اجزای به نسبت کوچک‌تر، برچسب اموال را در بالاترین قسمت و گوشه سمت راست بچسبانید. در  صندلی‌های اداری، کاناپه‌ها و موارد مشابه، نیز باید تگ‌ اموال پشت قسمت تکیه‌گاه، گوشه سمت راست از بالا یا وسط پشتی چسبانده می‌شود. برای میز ها و سایر آیتم‌های مبلمان اداری برچسب اموال بهتر است در بالاترین نقطه از پایه سمت راست یا نزدیک به گوشه سمت راست چسبانده شود.

  • لوازم آشپزخانه و لوازم کوچک اداری: در این اموال بهتر است برچسب اموال جایی چسبانده شود که امکان مشاهده و اسکن آن به راحتی وجود داشته باشد. بهترین محل نیز همان گوشه بالا سمت راست است.

  • تجهیزاتی که در معرض کثیفی، دوده و حرارت هستند: برچسب اموال برای این وسایل نیز باید در محلی الصاق گردد که با حداقل میزان چربی، دوده، حرارت و کثیفی در تماس است.

چاپ لیبل اموال

چاپ لیبل اموال در تهران، اصفهان و سایر شهرستان ها

اکنون که با اهمیت چاپ لیبل اموال برای حفظ اموال و دارایی های تجاری و اداری آشنا شده اید باید نسبت به سفارش برچسب اموال در یک شرکت متعهد و معتبر نیز اقدام نمایید. شرکت چاپ سورن تمام خدمات مربوط به چاپ لیبل اموال، چاپ لیبل اموال ارزان قیمت با کیفیت مطلوب، چاپ لیبل اموال با کیفیت بسیار بالا و چاپ لیبل اموال به صورت فوری و در تیراژ پایین یا بسیار بالا را برای شما به انجام می رساند.

چاپ لیبل اموال در تهران و همچنین چاپ برچسب اموال در اصفهان از مهمترین خدمات این شرکت به شمار می رود. کسانی که در سایر شهرستان ها هستند می توانند سفارشات خود را به صورت تلفنی یا به صورت آنلاین ثبت نمایند.

همچنین بخوانید: چاپ کاتالوگ ،  چاپ تقویم

 
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :