چهارشنبه 5 ارديبهشت 1403 در ساعت 23 : 24 دقیقه 09125704163 - 02133934182

چاپ لیبل دیجیتال

10 / 10
از 1 کاربر

راه و روش توسعه کسب و کارها در دنیای امروز با گذشته تفاوت دارد. امروزه چاپ لیبل به یکی از ارکان جدایی ناپذیر کسب و کارها مبدل شده است و هیچ کسب و کاری را نمی توان پیدا کرد که بدون استفاده از لیبل مناسب برای معرفی کالا و برند خود در یک سطح گسترده و موفق عمل نماید. در دنیای مدرن با انواع مختلفی از روش های چاپ لیبل مواجه هستیم که یکی از متداول ترین و بهترین انواع آن ها چاپ لیبل دیجیتال نام دارد. در این مقاله قصد داریم به بررسی جوانب این نوع از چاپ برچسب و لیبل بپردازیم.

چاپ لیبل دیجیتال چیست؟

چاپ لیبل دیجیتال به چاپ لیبل با استفاده از دستگاه های دیجیتال و مدرن گفته می شود. این لیبل ها انواع مختلفی دارند و با متریال های متفاوتی تولید می شوند اما نحوه چاپ دیجیتال در همه آن ها یکسان است. لیبل دیجیتال نسبت به فشار حساس است اما با توجه به مزایای بسیار زیادی که دارند به انتخاب اول کسب و کارهای مدرن تبدیل شده اند. لیبل دیجیتال نیز همانند سایر لیبل ها با سه هدف معرفی نام تجاری و برند کالا، معرفی درجه کیفیت محصول و تبلیغات کالا تولید می شود.

چاپ لیبل دیجیتال

انواع لیبل دیجیتال کدامند؟

 1. لیبل پشت سفید
 2. لیبل شیشه ای یا شفاف

لیبل دیجیتال پشت سفید

این برچسب ها به چاپ لیبل دیجیتال یک زمینه مات و سفید رنگ می بخشند. استفاده از یک رنگ مات و خنثی در زمینه باعث می شود تا جذابیت کار به شدت بالا رود. از این لیبل ها برای نصب بر روی محصولاتی که بدنه مات دارند استفاده می شود. لیبل پشت سفید مانع از دیده شدن سطح پشتی لیبل می شود. همچنین امکان عبور نور از لیبل پشت سفید وجود ندارد. این نوع لیبل ها متداول ترین لیبل هایی است که برای معرفی برند، ذکر درجه کیفیت و تبلیغات کالا استفاده می شود.

لیبل دیجیتال شیشه ای یا شفاف

نوع دیگری از لیبل هایی که با استفاده از دستگاه های دیجیتال ساخته می شوند لیبل شیشه ای هستند. این لیبل برخلاف لیبل پشت سفید است و قابلیت عبور نور را هم دارد. در این لیبل ها حتی زمینه ای که برچسب روی آن الصاق شده است نیز قابل مشاهده می باشد. به همین علت لیبل شیشه ای اغلب برای نصب روی اجسام شفاف و یا نیمه شفاف مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه میزان استفاده از این لیبل ها در صنعت تبلیغات نیز افزایش یافته است.

چاپ لیبل دیجیتال

مزایای استفاده از چاپ لیبل دیجیتال

 • چاپ لیبل دیجیتال در مدت زمانی بسیار کوتاهی صورت می گیرد. این ویژگی زمان تحویل سفارشات را به حداقل ممکن می رساند و باعث صرفه جویی در زمان می شود.
 • بسیاری از کسب و کارهای نوپا که محصولات فراوانی را تولید نمی کنند با مشکل سفارش چاپ لیبل در تیراژ پایین مواجه هستند این درحالی است که چاپ لیبل دیجیتال این مشکل را رفع کرده است چرا که چاپ لیبل دیجیتال برای سفارشات با تیراژ پایین مناسب می باشد.
 • از دیگر مزایای این نوع چاپ در صنعت چاپ لیبل این است که امکان شخصی سازی محتوای چاپی برای هر یک از محصولات در چاپ لیبل دیجیتال وجود دارد.
 • کیفیت چاپی و وضوح رنگ ها در چاپ لیبل دیجیتال بسیار بالاست.
 • برخلاف برخی از روش های چاپ که در صنعت چاپ لیبل به کار می روند رنگ ها در چاپ لیبل دیجیتال همان رنگ های فایل اصلی هستند. به همین علت خطا و اختلاف رنگ در چاپ لیبل دیجیتال به مراتب کمتر از سایر روش های چاپی مشابه است و تناسب زیادی با سفارشات مشتریان دارند.

کاربرد لیبل دیجیتال

به جرات می توان گفت که از صنعت چاپ لیبل دیجیتال می توان در تمام مواردی که مربوط به معرفی برند و فعالیت تجاری می شود تا درجه بندی کیفیت محصولات و برچسب های تبلیغاتی استفاده می گردد. بنابراین می توان گفت صنعت چاپ لیبل دیجیتال در موارد ذیل کاربرد دارد:

 • طبقه بندی محصولات مختلفی که در واحدهای تولیدی عرضه می شوند.
 • به عنوان برچسب مناسب روی کالاهای بهداشتی، دارویی و آرایشی
 • یک لیبل مناسب برای معرفی مواد غذایی
 • برچسب تبلیغاتی و معرفی کننده محصول در انواع لوح های فشرده اعم از سی دی و دی وی دی
 • برچسب های احتیاطی و نصب علائم هشدار دهنده بر روی وسایلی که نیاز به درج این علائم دارند.
 • تمامی صنایعی که دارای سفارش لیبل در تیراژ بسیار کم یا بسیار زیاد هستند و مسئله ای در خصوص حساسیت بالای لیبل های آن ها به فشار ایجاد نمی گردد.

قیمت چاپ لیبل دیجیتال

یکی از مهمترین مواردی که صاحبان کسب و کارها را به سمت برچسب دیجیتال سوق می دهد کیفیت مناسب، قیمت مقرون بصرفه و سرعت بسیار زیاد چاپ لیبل دیجیتال است. البته قیمت چاپ لیبل دیجیتال در همه موارد یکسان نیست چرا که دستگاه های مختلفی در این زمینه وجود دارند و هر کدام از آن ها نیز از سطح کیفی متفاوتی برخوردارند بنابراین هزینه چاپ لیبل دیجیتال در موارد مختلف نیز کاملا بایکدیگر متفاوت است. شرکت چاپ سورن امکان چاپ لیبل با بهترین کیفیت ممکن و استفاده از مدرن ترین دستگاه های دیجیتال و با قیمت مناسب را با برای شما فراهم نموده است.

چاپ لیبل دیجیتال

سفارش چاپ لیبل دیجیتال در تهران و شهرستان ها

در صورتی که برای رونق کسب و کار خود نیاز به چاپ لیبل دیجیتال دارید می توانید با شماره تلفن های درج شده در همین صفحه از وب سایت سورن تماس بگیرید. شرکت چاپ سورن امکان چاپ لیبل دیجیتال تیراژ پایین، چاپ لیبل دیجیتال تیراژ بالا، چاپ لیبل دیجیتال فوری و حرفه ای، چاپ لیبل دیجیتال ارزان با کیفیت مطلوب و چاپ لیبل دیجیتال با کیفیت بسیار بالا که هزینه بالاتری در مقایسه با نمونه های عادی را دارد برای شما فراهم نموده است.

برای چاپ لیبل دیجیتال در تهران، چاپ لیبل دیجیتال در اصفهان و سایر شهرستان ها می توانید با اپراتورهای ما در این مجموعه تماس بگیرید. شرکت چاپ سورن به شما در صنعت تبلیغات، معرفی برند و علائم تجاری، شناسنامه محصولات و هر نوع خدمت دیگری که نیاز به چاپ لیبل داشته باشد در کنار شما خواهد بود.

همچنین میتوانید با مراجعه به سایت چاپ سورن از محصولات دیگر این مجموعه نظیر : چاپ تقویم، چاپ ساک دستی، چاپ کاتالوگ، چاپ لیبل و .... دیدن کنید.

برای اطلاعات بیشتر بخوانید: اشنایی با انواع روش های چاپ لیبل

 
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :