09125704163
02133934182 - 09125704163

چاپ لیبل طلاکوب

10 / 10
از 1 کاربر

یکی از مهمترین بخش هایی که امروزه مورد توجه صنایع و واحدهای تولیدی قرار می گیرد چاپ لیبل است. امروزه لیبل هایی که تولید می شوند بسیار متنوع هستند و متریال ها و کاربردهای متفاوتی دارند. برخی از این لیبل ها بسیار گران قیمت هستند و به عنوان یک لیبل لوکس شناخته می شوند. لیبل طلاکوب از جمله این موارد است و بسیاری از صنایع سعی می کنند با استفاده از چنین لیبل هایی ارزش کالای تولیدی خود را به مشتریان نشان دهند. در این مقاله به بررسی جوانب مختلف چاپ لیبل طلاکوب خواهیم پرداخت.

لیبل طلاکوب چیست؟

در گذشته برای چاپ و تولید این لیبل از فویل استامپ (ورق طلا) استفاده می کردند اما امروزه برای تولید این لیبل ها و همچنین برای کاهش هزینه های مربوطه از انواع فویل های متالایز یا پیگمنتی استفاده می کنند که جلوه ای براق داشته و نوعی لیبل طلایی را خلق می کنند. این متریال ها از جنس فلز می باشند که فرم آن باید در ابتدا و قبل از چاپ و تولید گرم شود تا اطلاعات را توسط نوار طلایی به سطح آن منتقل کند؛ بنابراین در ابتدا از لوگو و برند کسب و کار شما کلیشه تولید می شود و سپس فویل طلایی روی لیبل حک می گردد. هرچند در اغلب موارد از لیبل های براق استفاده می شود اما به صورت مات نیز موجود می باشند.

چاپ لیبل طلاکوب

انواع لیبل طلاکوب

انواع لیبل طلاکوب را می توان به موارد ذیل تقسیم بندی کرد:

لیبل سلفون مات طلاکوب

از ویژگی های این محصول امکان طلاکوب کردن در بخش زیرین روکش سلفون مات محصول است که باعث افزایش دوام و ماندگاری آن می شود. برای چاپ لیبل طلاکوب در این روش و به جهت انجام صحیح طراحی توصیه می گردد از قالب های آماده ای که موجود است استفاده نمایید.

لیبل کاغذی سلفون براق طلاکوب

این نوع لیبل بر روی کاغذ پشت چسبدار گلاسه چاپ می شود و سپس یک روکش پلاستیکی نازک سلفون براق روی آن قرار می گیرد. پس از مرحله سلفون ‌کشی قسمت ‌های مورد نظر بر روی روکش سلفون طلاکوب شده و جلوه ‌ای طلایی و کاملا براق به آن می‌ بخشد.

لیبل بدون روکش طلاکوب

این لیبل همانند گزینه اخیر تولید می شود با این تفاوت که مرحله سلفون کشی حذف می گردد. لیبل بدون روکش طلاکوب در مواردی استفاده می شود که نیاز به نوشتن دستی بر روی لیبل باشد.

دستگاه های چاپ لیبل طلاکوب

  • دستگاه چاپ برچسب طلاکوب پنوماتیک
  • دستگاه چاپ برچسب طلاکوب هیدرولیک
  • دستگاه چاپ طلاکوب دیجیتال

دستگاه چاپ برچسب طلاکوب پنوماتیک

مکانیزم عملکرد این دستگاه بدین صورت است که با فشار باد کار می کند و میزان قدرت فشار جک نیز بستگی به سایز چاپ لیبل طلاکوب دارد. فشار ایجاد شده برای ایجاد فشار باد در این نوع جک ها از 500 کیلوگرم تا 3 تن قابل تنظیم است و برای انتقال رنگ روی هر نوع قطعه ای مناسب می باشد. مکانیزم عملکرد آن ها به این صورت است که کلیشه با فشار جک های پنوماتیکی روی قطعه قرار می گیرد و انتقال فویل را ایجاد می کند. امکان چاپ لیبل در تیراژ بالابا هزینه پایین از ویژگی های این نوع دستگاه هاست.

چاپ لیبل طلاکوب

دستگاه چاپ برچسب طلاکوب هیدرولیک

برخلاف گزینه اخیر که مکانیزم عملکرد با فشار باد صورت می گرفت این نوع دستگاه با فشار روغن کار می کند. معمولا برای فشار 3 تن به بالا از دستگاه چاپ لیبل طلاکوب هیدرولیک استفاده می شود. در این روش نیز تمام مراحل چاپ لیبل طلاکوب قابل کنترل است. این دستگاه نیز امکان چاپ لیبل در تیراژ بالا را فراهم می کند اما هزینه آن بالاتر از هزینه تولید و چاپ لیبل در روش قبل است.

دستگاه چاپ لیبل طلاکوب دیجیتال

مهمترین وجه تمایز این دستگاه با دستگاه های اخیر امکان چاپ لیبل در تیراژ پایین می باشد. مزیت این روش در عدم نیاز آن به کلیشه است و انجام چاپ در این روش به صورت دیجیتالی انجام خواهد شد بدین صورت که برنامه لازم به دستگاه داده می شود و دستگاه دیجیتال با توجه به برنامه ای که دریافت کرده است طرح را روی قطعه چاپ می کند. در این روش امکان چاپ گرم وجود ندارد.

موارد استفاده از لیبل طلاکوب

لیبل یا برچسب طلاکوب نوعی لیبل تزیینی است و در موارد مختلفی کاربرد دارد. مهمترین موارد استفاده از لیبل طلاکوب شامل موارد ذیل است:

  • بر روی آرم محصولات و عناصر کلیدی، مانند اسامی، برندها و عناوین مهم
  • برای افزایش اعتبار مهر و نشان های رسمی در دعوت نامه ها، گواهینامه ها و اسناد مهمی از این قبیل
  • برای توجه به عناصر متغیر داده ها در قطعات بازاریابی که به صورت شخصی صورت می گیرند
  • ایجاد زیبایی، ظرافت و جلوه های خاص در کارت های ویژه ای همانند کارت دعوت عروسی
  • برای ایجاد یک جلوه زیبا بر روی عناصر گرافیکی همانند الگوها و تصاویر در یک اثر منحصر به فرد

قیمت چاپ لیبل طلاکوب

لیبل طلاکوب یکی از زیباترین لیبل هایی است که امروزه تولید می شود و در مقایسه با لیبل هایی که به صورت ساده و ابتدایی تولید می شوند قیمت بالاتری دارد. البته اینکه چاپ لیبل با چه دستگاهی صورت می گیرد نیز در هزینه نهایی موثر است. به عنوان مثال چاپ لیبل طلاکوب با دستگاه های پنوماتیک ارزان تر و استفاده از دستگاه هیدرولیک نیز گران تر است. چاپ لیبل به صورت ساده ارزان تر است اما قیمت چاپ لیبل به صورت برجسته گران تر خواهد بود. در کل باید بگوییم که هرچند لیبل طلاکوب یک لیبل لوکس است اما می توان هزینه های تولید آن را کاهش داد.

چاپ لیبل طلاکوب

سفارش چاپ لیبل طلاکوب

برای سفارش چاپ لیبل می توانید با شماره تلفن های درج شده در وب سایت چاپ سورن تماس بگیرید. شرکت چاپ سورن خدمات خود را در قالب چاپ انواع لیبل و همچنین چاپ لیبل حرفه ای، چاپ لیبل در تیراژ بالا، چاپ لیبل در تیراژ پایین، چاپ لیبل ارزان ، چاپ لیبل باکیفیت و چاپ لیبل فوری بسیار بالا به شما عرضه می کند. هم اکنون می توانید با شماره تلفن های درج شده در همین صفحه از وب سایت چاپ سورن تماس گرفته و در خصوص ثبت سفارش چاپ لیبل طلاکوب اقدام نمایید.  

ارسال نظر و نظرات ثبت شده