09125704163
02133934182 - 09125704163

چاپ پوستر

10 / 10
از 4 کاربر

طراحی و چاپ پوستر همانند چاپ لیبل یکی از رایج ترین چاپ ها برای ارتباط با مشتری است. چرا که میتواند در ذهن مخاطب بنشیند و در یک نگاه یکسری اطلاعات کلی را به ذهن مخاطب انتقال دهد. چاپ پوستر در اندازه های مختلفی انجام میشود. میتواند اندازه یک کارت پوستال کوچک و یا به اندازه یک بیلبورد بزرگ چاپ شود.

پوستر باید بسیار هنرمندانه و خلاقانه طراحی و چاپ شود. علت این امر این است که شانس ما را برای معرفی موسسه یا محصولمان به حداکثر می رسد. در نمایشگاهها بسیار زیاد از پوستر استفاده می شود. پوسترها بیشتر در اندازه های معمولی یک الی دو متر در یک الی دو متر چاپ می شوند و بر روی استندهایی به صورت عمودی قرار میگیرند تا در معرض دید عموم قرار داشته باشند.

در طراحی و چاپ پوستر بیشتر از عکس ها استفاده می شود.زیرا عکس قابلیت فوق العاده ای در انتقال مفهوم دارد. ام همین عکس های استفاده شده در پوستر به دو دسته اصلی تقسیم می شوند. اول عکس هایی هستند که به صورت مستقیم از خود محصول ارائه شده گرفته شده و نوع دیگر عکس های مفهومی که به شکل مفهومی به ذهن مخاطب راه پیدا کرده و مطلب را ادا میکنند و هدف شرکت را به وی می رسانند.

در طراحی و چاپ پوستر باید به این نکته توجه داشته باشید که این دو کار یعنی طراحی و چاپ باید به دست یک متخصص سپرده شود زیرا حتی ساده ترین چیز یعنی رنگ های به کار برده شده در طراحی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید تخصص لازم را برای استفاده از آنها به کار برد.

جلب توجه بینندگان به پوستر طراحی شده

برای جلب نظر افراد به پوستر باید طراحی به شکل حرفه ای و تخصصی انجام شود. در برخی از موارد برای چاپ پوستر هدف طراح تخریب تخیلات و تصویری است که در ذهن بیننده از قبل درباره محصول و یا نوع خدمات نقش بسته است. برخی دیگر از طراحان برای جلب توجه از فضای باز زیادی استفاده می کنند و مطلب خود را در فضایی کوچک جای می دهند تا نظر شما به آن قسمت متمرکز شود و آن مطلب را بخوانید. یکی دیگر از مواردی که برای جلب توجه افراد لازم  این است که برای چاپ پوستر  نوع فونت انتخابی و اندازه آن  را نیز باید در نظر بگیرید و از فونت مناسبی در طراحی پوستر خود استفاده نمایید تا خواننده توجهش به آن جلب شده و همچنین بتواند به راحتی آن را مطالعه نماید.

چه اطلاعاتی باید در چاپ پوستر در نظر گرفته شود

اگر می خواهید اقدام به چاپ پوستر نمایید بهتر است متنی که برای آن در نظر می گیرید از درجه اهمیت بیشتر به کمتر باشد یعنی در ابتدا مهم ترین مطلب را راجع به محصول و یا خدمات خود وارد نمایید و بعدا مطالبی ساده تر را بیاورید و به این ترتیب چشم بیننده پس از خواندن نکات مهم به دنبال دیگر مطالب نیز خواهد رفت.

برای چاپ پوستر سعی کنید تعادل را بین  اطلاعات رعایت نمایید و کل پوستر را از مطالب پیچیده پر نکنید تا خواننده از خواندن پوستر منصرف نشود و از خواند مطالب پوستر شما خسته شود.

انتخاب رنگ ها در چاپ پوستر به صورت هوشمندانه

انتخاب رنگ ها در طراحی پوستر از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و باید در انتخاب رنگ ها توجه ویژه ای داشته باشید. بنابراین چنان چه در انتخاب رنگ ها برای چاپ پوستر دارای تجربه و تخصص لازم نیستید بهتر است کار خود را به متخصصین طراحی بسپارید و یا در این زمینه و نحوه تاثیر گذاری رنگ بر روی افراد دانش کسب کنید تا بتوانید از بهترین رنگ ها در چاپ پوستر خود استفاده نمایید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده