09125704163
02133934182 - 09125704163

چاپ کاتالوگ

9 / 10
از 34 کاربر

 

کاتالوگ  

 کاتالوگ (ژورنال) هم مانند بروشور و یا سایر وسایل تبلیغاتی دیگه برای معرفی محصول به کار برده میشود. کاتالوگ شامل صفحاتی هست که محصول و یا خدمات شرکت را به طور کامل برای مشتریان یا مخاطبان بازگو میکند و این بازگو کردن باید طوری باشه که مشتری حس کنه از زبان یک شخص توضیحات کامل رو دریافت میکنه. کاتالوگ قدرت بالایی در ارتباط با مشتری داره پس بهتره که تمامی موارد مربوط به  طراحی و روانشناختی مشتری به درستی انجام شده باشه.

  برای اینکه تصمیم گیری در رابطه با چاپ کاتالوگ یا سایر وسایل تبلیغاتی براتون اسون بشه لازم هست که اطلاعاتی درباره ی اجزا ، متریال ، پروسه چاپ ، خدمات پس از چاپ ، انواع کاغذ ،انواع کاتالوگ و همچنین قیمت چاپ کاتالوگ داشته باشید.

  اولین و بهترین گزینه تماس با مجموعه ما و دریافت مشاوره و اطلاعات کامل هست ولی اگر تمایل داشتید که بصورت تلفنی اطلاعات لازم رو دریافت کنید فقط کافیه با  شماره های زیر تماس بگیرید👇

 

تلفن همراه

تلفن ثابت

واتساپ

اگر تمایل دارید که در ابتدا خودتون اطلاعات پایه رو کسب کنید با ما همراه باشید.

برای چاپ کاتالوگ ، ساک دستی ، چاپ بروشور و هر نوع کار چاپی در ابتدا باید طراحی متناسب با محصول خودتان را داشته باشید.منظور از تناسب این است که مطمئن باشید طراحی که برای شما انجام شده تمام نمتناسب با محصول شما و دربرگیرنده خواسته های شما باشد.یکی از این مواردی که در طراحی حتما باید مورد توجه قرار گیرد انتخاب رنگ های مناسب است زیرا رنگهایی که در صفحه نمایش موبایل یا کامپیوتر یا هر صفحه نمایش دیگری که میبینید با چاپ اختلاف 20 درصدی دارد ولی ممکن است در بعضی موارد اگر طراح تناسب 4 رنگ اصلی را درست رعایت نکرده باشد کلا رنگ چاپی متفاوت از طراحی بشود .

بعد از طراحی نوبت انتخاب جنس کاغذ است . برای چاپ کاتالوگ انواع کاغذ مورد استفاده قرار میگیرد که به ترتیب نام میبریم ولی باید توجه کنید که جنس جلد کاتالوگ از صفحات داخلی ضخیم تر میباشد ولی گاهی ممکن است شما تمایل داشته باشید که در صفحات میانی، یک صفحه بولد تر باشد یعنی مورد توجه بیشتری قرار بگیرد که در این صورت میتوانید جنس صفحات دلخواه را با کاغذ گرم بالاتر چاپ کنید.

      انواع کاغذ برای چاپ کاتالوگ:

برای چاپ ژورنال معمولا از دو نوع کاغذ گلاسه و تحریر استفاده میشود که گلاسه مرسوم تر است . از کاغذ گلاسه 135 گرم معمولا برای صفحات داخلی کاتالوگ و از کاغذ گلاسه 300 گرم برای جلد استفاده میشود .

 کاغذ گلاسه

 

 

بعد از انتخاب نوع کاغذ باید سایر مشخصات کاتالوگ مثل سایز کاتالوگ ، نوع کاتالوگ (سیمی ، منگنه ای ، خشتی و ...) ، روکش کاتالوگ ، خدمات تکمیلی پس از چاپ و برش کاتالوگ را انتخاب کنید.

      سایز کاتالوگ:

کاتالوگ ها در سایز های مختلف قابل چاپ میباشند و حتی میتوانیم بگوییم هیچ محدودیتی در انتخاب سایز کاتالوگ وجود ندارد ولی اگر از سایزهای استاندارد برای چاپ کاتالوگ استفاده کنید به دلیل در نظر گرفتن ابعاد فرم چاپ، در کاهش هزینه ها تاثیر چشمگیری دارد.

 

سایز های استاندارد کاتالوگ 

 

کاتالوگ های سایز A4 و A5 متداول ترند که هم بصورت افقی و هم عمودی قابل سفارش هستند. کاتالوگ مربع  هم پرتی کاغذ دارد ولی بخاطر زیبایی و یا نیاز خود میتوانید سفارش دهید.

      نوع کاتالوگ:

با توجه به نیاز خود میتوانید کاتالوگ مد نظرتان را انتخاب کنید . عواملی که میتواند در انتخاب شما دخیل باشه عبارت است از : تعداد صفحات ، میزان استفاده از کاتالوگ ، زیبایی کاتالوگ و ......

شما در انتهای  همین صفحه میتوانید مشخصات انواع کاتالوگ رو مشاهده کنید .

کاتالوگ ها پروسه چاپ مشابهی دارند و وجه تمایز کاتالوگ ها میتواند خدمات پس از چاپ و صحافی متفاوت آنها باشد که بر اساس صحافی (منگنه ای ، چسبی ، سیمی و...) و خدمات پس از چاپ دسته بندی میشوند.

 

خدمات پس از چاپ:

 

پس از اتمام پروسه  چاپ نوبت به خدمات پس از چاپ میرسد که فرم های چاپ شده برای تکمیل کار وارد این مرحله میشوند. خدمات پس از چاپ به دو گروه تکمیلی و تبدیلی دسته بندی میشوند. عملیات تکمیلی همانطور که از اسمش هم مشخص است به نوعی مکمل و کامل کننده کار چاپ است که برای جلوه ی بیشتر و همچنین ماندگاری و استحکام بیشتر چاپ انجام میشود.

برای مثال از روکش سلفون در اکثر کارهای چاپی استفاده میشود که هم باعث درخشش و جلوه بیشتر میشود و هم استحکام محصول و ماندگاری چاپ را افزایش میدهد. برای امتحان شما میتوانید یک عدد کارت ویزیت که روکش سلفون دارد و کارت ویزیتی که روکش سلفون ندارد با هم مقایسه کنید که حتی در برابر پاره شدن چقدر تفاوت چشمگیری دارند.

عملیات تبدیلی برای تبدیل فرم های چاپ شده به اندازه ، ابعاد و مشخصات خواسته شده شما میباشد. عملیات تبدیلی شامل برش، قالب، صحافی، خط تا، یووی(uv)، طلاکوب یا نقره کوب میباشد که به اختصار توضیح میدهیم.

برش:

 فرم چاپ شده در اندازه و ابعاد دلخواه شما برش میشود مانند کاتالوگ A4 ،کاتالوگ A5 ، کاتالوگ مربع و ....

قالب:

ممکن است بعضی از کارها بصورت دایره، بیضی و یا دیگر اشکال هندسی باشند که با ساخت قالب، برش آنها انجام میشود.

صحافی:

صحافی با توجه به محصول، انواع مختلفی دارد ولی برای چاپ کاتالوگ شامل صحافی منگنه لوپ، منگنه تخت (مفتول ساده)، سیمی، چسبی و ... میشود.

خط تا:

گاهی اوقات لازم است که محصولات چاپ شده از محل مشخصی قابلیت تا شدن داشته باشند که طبق خواسته شما خط تا انجام میشود.

روکش  یووی (UV):

یووی مایعی است که برای مات یا براق شدن محصول چاپ شده روی آن زده میشود تا جلوه کار را چندین برابر کند.

انواع یووی:

یووی موضعی:   فقط قسمت های مشخصی از کار برای جلوه بیشتر زده میشود برای مثال وقتی قصد دارید روی محصول چاپ شده لوگو یا نوشته خاصی برق بزند و یا مات شود و جلوه بیشتری داشته باشد میتونید از یووی موضعی استفاده کنید.

یووی شنی: در این حالت مایع یووی مانند ذرات شن، در تمام یا قسمت مشخصی از کار پخش میشود.

یووی سیلندری تخت:  در این نوع یووی کل کار به مواد یووی آغشته و  بصورت یکدست مات یا براق میشود.

تفاوت روکش سلفون و روکش  یووی:

سلفون یک لایه مشمایی است که هم باعث جلوه و براقیت میشود و هم اینکه استحکام کار را از لحاظ پاره شدن، خیس شدن و پاک شدن چاپ افزایش میدهد.

یووی مایعی است که جهت براق یا مات کردن به کار میرود و فقط جهت زیبایی کار است و نسبت به سلفون قیمت مناسبتری دارد. یووی انواع مختلفی مانند اکلیلی و شنی نیز دارد.

در برخی از محصولات چاپی هم از سلفون و هم از یووی استفاده میشود، به طور مثال برای چاپ کاتالوگ ، برای صفحات داخلی میتوانید از روکش یووی و برای جلد کاتالوگ از سلفون و یووی استفاده کنید زیرا جلد کاتالوگ در برابر عوامل بیرونی ممکن است آسیب ببیند که با استفاده از روکش سلفون این آسیب به حداقل میرسد. برای جلوه بیشتر هم میتوانید کل صفحه را یووی کنید و یا فقط قسمتی از طرح جلد، لوگو و یا نوشته ی خاصی را ، یووی به صورت مات یا براق انجام بدهید.

گرافیک قوی یکی از ویژگی های یک کاتالوگ خوب است. هر چقدر هم محصول شما کیفیت داشته باشد اگر ظاهر و جلوه ی خوبی برای کاتالوگتان انتخاب نکنید مشتری آنها را نخواهد دید. گرافیک خوب و حرفه ای برای یک کاتالوگ مانند یک دکور قوی برای مغازه می ماند.

علاوه بر طراحی حرفه ای ، یکی دیگر از نکات حائز اهمیت دیگر ، چاپ کاتالوگ می باشد. همانطور که میدانید موارد زیادی در بحث چاپ کاتالوگ موثر است. مثل کاغذ چاپی ، رنگی که از آن در چاپ استفاده میکنند، و دستگاههای چاپ. بنابراین برای چاپ کاتالوگ باید نهایت دقت را انجام داد تا در انتها با چیدن تمامی این موارد در کنار یکدیگر به نتیجه دلخواه برسیم.

چاپ کاتالوگ

شاید تا به حال شده باشد که در هنگام بازدید از نمایشگاه و یا فروشگاهی غرفه داران و یا مسئول فروشگاه به شما یک کتابچه تصویری هدیه داده باشد. اما آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که نام این  کتابچه چیست؟ برای چه اهدافی ساخته میشود و چگونه طراحی میشود؟ در ادامه با چاپ سورن همراه باشید تا شما را با یکی از روش های تبلیغاتی که امروزه به وفور از آن استفاده میشود آشنا نماییم.

در ابتدا باید بگوییم که نام کتابچه ای که شما از مسئول غرفه و یا فروشگاه دریافت کرده اید کاتالوگ می باشد اما برای آنکه بدانیم کاتالوگ چیست و چاپ کاتالوگ به چه صورتی انجام میشود تا انتهای مقاله  را مطالعه نمایید.

کاتالوگ و هدف از چاپ کاتالوگ چیست

کاتالوگ ها به طور مرسوم به دفترچه و یا کتابچه هایی گفته میشود که شرکت ها و یا سازمان ها می توانند از آن برای معرفی خود و یا محصولات و خدماتشان به دیگران استفاده کنند. هدف اصلی چاپ  کاتالوگ ایجاد ارتباط بین تولید کننده و مصرف کننده می باشد کیفیت طراحی و چاپ کاتالوگ نقش بسزایی در موفقیت استفاده از آن برای جذب مشتری خواهد داشت زیرا کاتالوگی مناسب است که با  کمترین حجم بیشترین اطلاعات را راجع به کسب و کار و یا محصول و خدمات ارائه شده به شخص منتقل نماید. هر چه این فرایند دقیق تر، راحت تر و بی آلایش تر باشد نظر افراد بیشتری را به خود جلب  خواهد کرد.

محصولی که توسط شرکت یا کارخانه ای تولید می شود باید به نوبه ای ساده طراحی و ساخته شود که بتوان جزئیات آن را به راحتی در یک یا دو صفحه کاتالوگ به افراد مختلف توضیح داد. بهترین نوع  محصول و کاتالوگ همراه آن محصولی است که کاربر

  بتواند با یک نگاه سطحی به کاتالوگ مربوط به محصول کار کردن با آن را فرا گیرد.

چاپ کاتالوگ یکی از بهترین راه ها برای معرفی محصولات

بسیاری از افرادی که به نمایشگاه ها می آیند به دنبال کالای خاصی مطابق با نیاز های خود می گردند در صورتی که شما بتوانید کاتالوگ های مناسبی طراحی و چاپ نمایید که اطلاعات بیشتری راجع به محصول یا محصولاتتان به افراد حاضر در نمایشگاه ارائه دهد شانس جذب مشتری خود را افزایش داده اید زیرا کاربر می تواند با مطالعه کاتالوگ و تطابق آن با نیاز های خود به این نتیجه برسد که محصول ارائه شده توسط شما همان محصولی است که او به آن نیاز دارد.

قرار دادن توضیحات کامل به همراه عکس های مناسب و با کیفیت می تواند کاتالوگ شما را غنی تر کند. در چاپ کاتالوگ به این نکته توجه داشته باشید که مطالبی که در کاتالوگ به آنها اشاره میکنید باید همان توضیحاتی باشد که خریدار به آنها نیاز دارد و باید از ارائه توضیحات اضافه خودداری نمایید.

چاپ کاتالوگ به دلیل چاپ در تیراژ بالا به صورت افست انجام میشود ولی ممکن است برخی اوقات به دلیل حجم کم سفارش به صورت چاپ دیجیتال نیز انجام شود. توصیه ما این است که همواره از چاپ افست استفاده نمایید زیرا چاپ افست نسبت به چاپ دیجیتال از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار است.

ویژگی های یک چاپ کاتالوگ ایده آل به شرح زیر است:

  • حجم کاتالوگ باید کم، دارای طراحی زیبا و دارای مطالب جامع و بدون اقراق راجع به محصول باشد.
  • کاتالوگی مناسب است که ابهامی برای کاربر در مورد محصول باقی نگذارد.
  • پیشنهاد میشود برای جلب توجه بیشتر کاتالوگ ها از روکش UV و یا سلفون استفاده نمایید.

 

 

1مجموع 5 محصول
1مجموع 5 محصول
ارسال نظر و نظرات ثبت شده
ایزدفر :
5 0
خیلی ممنون بابت کیفیت و طراحی فوق العاده اتون.بینهایت سپاسگزارم
رضایی :
3 0
خسته نباشید واقعا کیفیت کار های چاپ کاتالوگ شما بی نظیره
مدیریت : رضایت شما باعث افتخار مجموعه ما هست🌹
رستمی :
3 0
واقعا کیفیت کاراتون عالیه من بسیار راضی بودم.ممنون از صبر و حوصله ای که برای کار ما گذاشتید🌹