09125704163
02133934182 - 09125704163

چاپ فولدر

10 / 10
از 7 کاربر

چاپ فولدر نیز مانند چاپ کاتالوگ  ، چاپ لیبل ، چاپ ساک دستی ، و غیره از خدمات چاپ سورن می باشد.فولدر برای یک پوشش مناسب و مطمئن برای مدارک و اسناد ارسالی برای شرکت ها و موسسات دیگر به کار می رود. علاوه بر این فولدر جنبه تبلیغاتی نیز دارد چرا که از طرح های تبلیغاتی با رنگ بندی های مورد نظر بر روی آن استفاده می شود.رایج ترین جنس فولدر جنس مقوایی می باشد .

از دیگر استفاده های فولدر زمانی است که به عنوان مثال یک مدیر یا مسئول تبلیغات ، نمونه کارهای شرکت را داخل یک فولدر برای مشتری ارسال میکند و علاوه بر ارسال نمونه کار ، پکیج اداری و ظاهر تمیز و با سلیقه شرکت را نیز به مشتری به صورت غیر مستقیم نشان می دهد. و مطمئنا ارسال فایل ها و نمونه کارها در داخل یک فولدر اداری و تبلیعاتی تاثیر فوق العاده ای در دید مشتری خواهد داشت.

از نظر اندازه برای طراحی و چاپ فولدر هیچ محدودیتی وجود ندارد. اندازه طراحی بستگی به نظر و سلیقه سفارش دهنده دارد. اما به طور معمول باید اندازه ای باشد که کاغذ A4 بتواند به راحتی همراه با موارد تبلیغاتی دیگر مثل پاکت نامه در آن قرار بگیرد.

در مبحث چاپ فولدر هم میتوان یک طرف فولدر را چاپ زد و هم طراحی رادر هر دو طرف چاپ نمود.که این موضوع بستگی به نظر سفارش دهنده دارد.

نکات لازم برای چاپ فولدر

برای این که چاپ فولدر دارای کیفیتی بالا باشد باید نکاتی را رعایت نمایید. برای چاپ فولدر باید به محل تا شدن فولدر توجه نمایید. همچنین به این که چگونه می توان فولدر را باز کرد از دیگر نکاتی است که باید در چاپ فولدر در نظر داشته باشید. قالب های مختلفی برای چاپ فولدر وجود دارد که شما می توانید بر حسب نوع نیاز خود یکی از ان ها را انتخاب نمایید.

برای چاپ فولدر این نکته را در نظر بگیرید که چاپ فولدر بر روی فولدر انجام می شود و داخل فولدر سفید باقی خواهد ماند.

برای چاپ فولدر باید رزولوشن حداقل 200 پیکسل بر اینچ باشد و باید برای چاپ فولدر از سیستم رنگی CMYK استفاده شود.

حاشیه ای امن برای چاپ فولدر در نظر بگیرید

برای قرار دادن هر گونه متن و یا لوگو باید حاشیه ای 5 میلی متری را در اطراف فولدر ر نظر بگیرید تا در هنگام برش و یا تا زدن فولدر بخشی از مطالب و یا تصاویر ناقص نشوند. همچنین باید رنگ پس زمینه و یا تصویر پس زمینه را در چاپ فولدر تا انتهای فولدر ادامه دهید تا در هنگام برش خورد بخشی از کار سفید باقی نماند.

از آن جا که قرار دادن حاشیه ممکن است پس از برش و یا تا خوردن فولدر شما را نا متقارن نماید از طراحی حاشیه در چاپ فولدر خود داری نمایید.

برای خوانا بودن فولدر فونت های انتخابی خود را از 6 پوینت کمتر قرار ندهید.

هنگامی که می خواهید برای چاپ فولدر طرح خود را به چاپخانه ارسال نمایید بهترین فرمت PDF می باشد زیرا در این نوع فرمت هیچ گونه تغییری در طرح شما ایجاد نخواهد شد و کیفیت کار شما و خوانایی از دست نخواهد رفت.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده