09125704163
02133934182 - 09125704163

چاپ بروشور

8 / 10
از 24 کاربر

بروشور به منظور معرفی محصول به مشتریان به کار میرود. در واقع با بروشور شما میتوانید تمامی محصولات خود را با شرح کامل معرفی نمایید  و این روش میتواند برای جذب مشتریانی که با محصولات و برند شما آشنایی چندانی ندارند بسیار مناسب باشد.

بروشور به مدلهای مختلفی تقسیم می شود که هر کدام روش چاپ و طراحی خاص خودشان را دارند. چاپ بروشور مبحث مهمی است و باید در این مورد بسیار دقت کنیم . چرا که چاپ بروشور ریزه کاری های خاص خود را دارد.

بروشور در شکل ها و طرح های متفاوتی چاپ می شود. دو لت ، سه لت ، کتابی ، پنجره دار و غیره... که بسته به سلیقه و نیاز مشتری متغیر است. همچنین جنس کاغذی که چاپ بروشور با آن انجام می شود همانند چاپ لیبل نیز بستگی به نوع کار و بیزینسی دارد که برای آن چاپ انجام می شود و نوع بازار مشتریان  نیز دارد.

در کل میتوان گفت مجموعه اطلاعاتی که معرف یک کمپانی یا یک محصول ویژه است به همراه متن و عکس هایی که بتواند مشتریانی را برای شرکت جذب کرده و در مواردی دیگر بتواند معرف شرکت یا موسسه باشد را بروشور مینامند . و اینکه تمامی این اطلاعات بتوانند به بهترین شکل چاپ شوند به جنس کاغذ چاپی و طراح متخصص بروشور دارد که باید به نحو احسن انجام شود.

معرفی کالا و محصولات و خدمات با چاپ بروشور

می توان گفت که بهترین راه برای اینکه حتی بدون این که خودتان حضور داشته باشید بتوانید محصولات تان را معرفی نمایید چاپ بروشور می باشد. اگر چاپ بروشور به گونه ای انجام شود که بتواند با توضیحات به جا و با طراحی که برای آن انتخاب شده است تبلیغ محصول شما را انجام دهد و مشتری را جذب نماید می توان گفت با چاپ بروشور به هدف خود رسیده اید. یکی دیگر از اهداف چاپ بروشور معرفی کسب و کار و خدمات و یا شرکت شما می باشد. همچنین با چاپ بروشور شما می توانید آموزش های لازم را به مشتریان خود ارائه دهید.

بروشور به روش های مختلفی صحافی می شود. یکی از نکاتی که باید در چاپ بروشور مورد توجه قرار بگیرد این است که ترکیب متن و عکس باید به گونه ای باشد که در هم ریخته نبوده و مشتری را سر در گم نکند. بروشور اگر به درستی طراحی شود می تواند مشتری را در جهت کارایی محصولات مورد نظر شما بهتر هدایت نماید و مشتری با صرف کمترین زمان بیشترین اطلاعات را درباره محصولات مورد نظر شما دریافت نماید.

روش های چاپ بروشور

بروشورها را با روش های مختلفی طراحی می نمایند که نوع بروشور لتی بیشترین استفاده را در طراحی بروشور دارد. این نوع از چاپ بروشور باید به گونه ای باشد که بتوان بروشور را بر روی هم تا کرد و هر صفحه مفهوم مستقل داشته باشد. چاپ بروشور می تواند دو لتی، سه لتی و چهار لتی باشد که البته در تعداد لت بیشتر نیز می توان چاپ بروشور را انجام داد که بر اساس نیاز مشتری متغیر خواهد بود.

یکی دیگر از انواع روش های چاپ بروشور بروشور منگنه دار می باشد که برای چاپ بروشور به این شکل باید به گونه ای طراحی انجام شود که تعداد صفحات زوج باشد. در این روش پس از تا کردن بروشورها در محل تا زده شده منگنه زده می شود و بروشور به شکل کتابچه ای در می آید. در این نوع از بروشور معمولا تعداد صفحات کمتر از 20 صفحه ی باشد و لایه خارجی و یا جلد آن مقوایی می باشد.

یکی دیگر از انواع طرح ها برای چاپ بروشور طراحی و چاپ بروشور بروشور فانتزی می باشد. بروشور فانتزی باید به شکل خلاقانه ای طراحی شود و باید و برای طراحی آن باید فرم طراحی شده با محتوای داخلی بروشور همخوانی داشته باشد.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده