09125704163
02133934182 - 09125704163

چاپ فاکتور

10 / 10
از 3 کاربر

در مرحله اول به تعریف فاکتور می پردازیم:

فاکتور در واقع نوعی سند است. سندی که در موقع فروش از طرف فروشنده به خریداد داده می شود و مبلغ و نوع جنس فروخته شده همراه با تاریخ دقیق در آن ذکر می گردد. هر فاکتور همانطور که تا به حال دیده اید شماره فاکتور منحصر بفرد خودش را دارد. بنابراین در طراحی و چاپ فاکتور باید موارد بسیاری را مد نظر قرار داد و در انتخاب محل چاپخانه برای چاپ فاکتور بسیار دقت کرد.

فاکتور از دید خریدار "فاکتور خرید" و از دید فروشنده "فاکتور فروش" است. زمانی که کلمه فاکتور به کار می رود یعنی معامله ای انجام شده است . اگر فروشنده بگوید که ما فاکتوری را صادر کرده ایم ، یعنی که خریدار به ما مبلغ درون فاکتور را بدهکار است و تسویه انجام نشده، اگر خریدار بگوید که برای ما فاکتور صادر شده است یعنی ما به فروشنده بدهکاریم و هنوز مبلغ درون فاکتور را پرداخت نکرده ایم.

در مواردی که چاپ فاکتور منجر به پر شدن فاکتور و فروش یک جنس می شود ، بنابر این آن فاکتور یک سند مالی مهم است و باید برای مبلغی که در درون آن فاکتور ذکر شده است مالیات پرداخت شود. اما در مواردی که پیش فاکتور صادر شده به معامله ای منجر نشود و پولی رد و بدل نشود ، نیازی به پرداخت مالیات نیست.

نکاتی که باید برای چاپ فاکتور رعایت کنید

نوع کاغذ برای چاپ فاکتور

کاغذ فاکتور برای چاپ فاکتور بر خلاف چاپ لیبل به شکل عمومی از نوع کاغذهای تحریری، الوان و یا کاربن لس می باشد.

شماره سریال برای چاپ فاکتور

در ابتدا چاپ فاکتور به شکل یک شکل انجام می شود ولی شماره سریالی باید بر روی آن چاپ شود که اگر فاکتور سه برگی باشد بر روی هر سه برگ یک شماره و بر روی سه برگ بعدی شماره بالاتر چاپ می شود. در چاپ فاکتور شماره سریال ها باید به صورت برجسته چاپ شود و اگر با شماره زن دستی چاپ شود از نظر قانونی فاقد اعتبار می باشد.

پرفراژ در چاپ فاکتور

برای این که دو قسمت برگه فاکتور را بتوان به راحتی از یکدیگر جدا نمود باید از پرفراژ استفاده کرد. البته پرفراژ برای فرم های تمام نسخ قابل استفاده نمی باشد و عوض  آن از سرچسب استفاده می شود و این به دلیل این است که در فرم های چند نسخه ای نسخه آخر قابل جدا شدن نمی باشد. چاپ فاکتوردر ابعاد مشخصی انجام می شود که با توجه به نیاز می توان از یکی از انواع استاندارد آن برای چاپ فاکتور استفاده نمود.

مواردی که باید برای چاپ فاکتور در نظر گرفته شود

برای چاپ فاکتور در ابتدا باید قالب مورد نظر را انتخاب نمایید برای این کار می توانید قالبی را که برای کارتان مناسب می باشد را از اینترنت و یا از مراکز چاپ فاکتور تهیه نمایید.

عکس هایی که می خواهید برای چاپ فاکتور استفاده نمایید را انتخاب نمایید

مواردی که می خواهید در چاپ فاکتور قید شود را مشخص کنید و در نهایت بعد از چیدمان موارد بالا یک خروجی از فاکتور طراحی شده بگیرید.

کد رنگی را که در چاپ فاکتور مورد استفاده قرار می دهند باید بر حسب CMYK  باشد.

 

 
1مجموع 1 محصول
1مجموع 1 محصول
ارسال نظر و نظرات ثبت شده