ﺳﻪشنبه 1 تير 1400 در ساعت 22 : 3 دقیقه 09125704163 - 02133934182

چاپ لیبل

10 / 10
از 18 کاربر

به طور کلی برای معرفی هر محصولی نیاز به چاپ لیبل داریم .لیبل ها بنا به بسته بندی که میخواهند روی آن قرار بگیرند به چند دسته تقسیم بندی می شوند که شامل موارد زیر می شوند: لیبل مخصوص قوطی ، لیبل های مخصوص ظروف شیشه ای ، لیبل مخصوص کارتن ، لیبل های مخصوص بارکد و غیره...که هر کدام با توجه به جنس بسته ای که میخواهند روی آن بچسبند یا درج شوند،طراحی خاص و ویژه ای دارند و در رنگ بندی آنها باید دقت کرد. چراکه در چاپ لیبل و سپس مصرف آنها ، رنگ ها ممکن است بر اثر رفلکس نور و یا جنس ظرف  تغییر کوچکی داشته باشد. اینجاست که بحث طراحی تخصصی لیبل و در کنار آن چاپ لیبل پیش می آید که باید به صورت حرفه ای و متبحرانه انجام شود.

علاوه بر اینها استفاده دیگری که از لیبل می کنند این است که برای جداسازی یسته بندی هایی که نیاز به درج بارکد دارند از سیستم لیبل زنی استفاده می شود تا بتوانند بر اساس لیبل ها، کالا ها را به بهترین نحو چیدمان در انبار نگهداری کنند. در واقع لیبل باید به شکلی طراحی شود که تمامی مشخصه های شما و کسب و کارتان  را شامل شود و مشتری با دیدن لیبل بتواند به تمام اهداف  شما و کمپانی تان پی ببرد. یک لیبل حرفه ای باید طوری طراحی شود که تمام ارزش های سازمانی را به گونه ای در خود داشته باشد و بتواند در یک نگاه تمام اهداف را به مخاطب منتقل کند. در دنیای امروزه ، لیبل یا برچسب نوعی رسانه سراسری به حساب می آید که میتواند اطلاعات کلی را بین مخاطبان به اشتراک بگذارد. برای اطلاع از لیست قیمت چاپ ما و تعرفه طراحی و چاپ لیبل ، چاپ ساک دستی و همچنین چاپ کاتالوگ با شماره های درج شده در قسمت تماس چاپ سورن با ما تماس حاصل فرمایید.

انواع لیبل که برای چاپ لیبل استفاده می شود

لیبل کاغذی

این نوع از لیبل برای برای چاپ لیبل دارای تنوع بسیار زیادی می باشد. لیبل مات، لیبل گلاسه، نیمه گلاسه را می توان در رنگ های مختلفی به شکل بی چسب و چسبی استفاده نمود. اگر از این نوع لیبل ها برای برای چاپ لیبل استفاده می نمایید باید در محل  های خشک و تمیزی از آن ها استفاده نمایید در زیرا لیبل های کاغذی دارای عمر زیادی نمی باشند.

لیبل بی رنگ

نوشته های بر روی این نوع از لیبل از دو سمت دیده می شوند و برای استفاده و نصب بر روی شیشه قابل استفاده می باشد به طوری که نوشته  ها از دو سمت شیشه قابل رویت می باشند.

لیبل حرارتی

برای استفاده ا ز لیبل در پوشاک و منسوجات بهترین روش استفاده از برای چاپ لیبل استفاده از لیبل حرارتی می باشد

لیبل اموال

از ضخیم ترین انواع که برای چاپ لیبل مورد استفاده قرار می گیرد لیبل اموال می باشد که به لحاظ امنیتی در بالاترین سطح چاپ لیبل قرار دارد.

لیبل متال و لیبل پشت متال

 اگر بخواهید چاپ لیبل دارای مقاومت بالایی باشد باید از لیبل متال استفاده نمایید.  بیشتر از لیبل رزین برای چاپ لیبل برای این منظور استفاده می شود. این نوع از لیبل دارای مقاومت بالا و چسبندگی زیادی می باشند و در گرما و سرما نیز مقاومت خوبی دارند. لیبل پشت متال نیز برای سطوح روغنی بسیار مناسب می باشد.

لیبل وید، لیبل پی وی سی، لیبل تایوک و لیبل پارچه ای از دیگر انواع لیبل برای چاپ لیبل می باشند که برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

کاربرد چاپ لیبل

لیبل از جمله پر کابردترین ابزارهای اطلاع رسانی و تبلیغاتی میباشد که بر روی بسیاری از کالا ها آن هم در ابعاد بزرگ و یا کوچک تعبیه میشود. لیبل ها نسبت به نوع کالا از متریال های مختلفی ساخته و تولید میشوند که در این بین برخی لیبل ها از پارچه، برخی از کاغذ و برخی دیگر از فلز تشکیل شده اند. چاپ لیبل نیز توسط پرینترهای مخصوص انجام میشود و نسبت به نوع لیبل از پرینترهای متفاوتی بدین منظور کمک گرفته میشود. چاپ لیبل یکی از مهمترین و میتوان گفت اصلی ترین مراحل تولید لیبل میباشد و از طراحی آن تا چاپ باید دقت لازم به خرج داده شود.

نکاتی که برای چاپ لیبل باید در نظر گرفته شود

شاید با دیدن یک لیبل تصور کنید که چاپ آن از راحت ترین مراحل تولید یک لیبل میباشد اما در واقع اینگونه نیست و مهمترین مرحله همان چاپ آن میباشد. طراحی انجام شده بر روی لیبل باید به گونه ای باشد که نظر مخاطب و بیننده را بخوبی به خود جلب کند و مخاطب تمایل به خواندن مطالب درج شده بر روی لیبل داشته باشد. این موضوع کاملا به تخصص و تجربه طراح بستگی دارد و هر چه طراح حرفه ای تر و کار کشته تر باشد مطمئنا میتواند طرحی و رنگی را انتخاب کند که بیشتر جلب توجه کند. البته  در طراحی لیبل به نوع محصول نیز توجه میشود و از طرح های متناسب با محصول استفاده میشود. بطور مثال برای چاپ لیبل که برای پوشاک مورد استفاده قرار میگیرند از طرح های متفاوت تری به نسب یک کالای تولید شده در یک کارخانه استفاده میشود. رنگ ها در کنار طرح میتوانند نقش بسزایی در جلب توجه مخاطب داشته باشند. هر چند انتخاب رنگ ها نیز به نوع محصول بستگی دارد اما رنگ های روشن و جیغ بیشترین میزان جلب توجه را به خود اختصاص داده اند. ماندگاری چاپ انجام شده بر روی لیبل بسیار مهم است. هر چه ماندگاری چاپ بیشتر باشد در نتیجه تبلیغات طولانی تر و وسیعتری را میتوان انجام داد. کیفیت چاپ و مرغوب بودن متریالی که چاپ بر روی آن انجام میشود در افزایش ماندگاری چاپ و لیبل تاثیر بسیار زیادی دارد.

چاپ سورن از جمله مراکز چاپ در کشور میباشد که با توجه به پرینترهای بسیار پیشرفته ای که در اختیار دارد توانسته انواع چاپ از جمله چاپ لیبل را به انجام برساند و همچنین با توجه به تعرفه های بسیار مناسبی که در نظر گرفته هزینه های چاپ را نیز برای مشتریان تا حد زیادی کاهش داده است.

لیبل ها نقش مهمی در ارائه اطلاعات از یک کالا به مصرف کننده دارند و میتوانند بصورت مختصر و مفید هر آنچه که مشتری برای خرید یک کالا نیاز دارد در اختیار او قرار دهند. همین موضوع نیز باعث شده تا چاپ لیبل اهمیت بسیار زیادی داشته باشد و بسیاری از محصولات نیز امروزه از یک لیبل به منظورارائه اطلاعاتی نسبت به محصول برخوردار باشند. چاپ  لیبل با پرینترهای مخصوصی انجام میشود که تنها برخی از چاپخانه ها در اختیار دارند و میتواند چاپ را بر روی متریال های مختلف به انجام برساند. البته دستگاه های چاپ متفاوتی وجود دارند که   هر یک میتوانند برای  چاپ بر روی یک نوع متریال مناسب و کار آمد باشند.

کیفیت چاپ  لیبل از اهمیت زیادی برخوردار است

یکی از مواردی که همواره در چاپ  لیبل بسیار حائز اهمیت بوده است کیفیت چاپ آنها میباشد. کیفیت چاپ  لیبل هر چه بالاتر باشد در نیتجه ماندگاری چاپ انجام شده بر روی لیبل نیز بیشتر خواهد شد. چاپ  لیبل بر روی هر متریالی که انجام شود باید از کیفیت و ماندگاری بالایی برخوردار باشد که در این ماندگاری و همچنین وضوح چاپ دو عامل تاثیر بسزایی دارند. یکی از عواملی تاثیر بسیار زیادی در کیفیت، ماندگاری و همچنین وضوح چاپ دارد دستگاه و یا چاپگری است که از طریق آن میتوان چاپ را به انجام رساند. هر چه تجهیزات متناسب تر و پیشرفته تری بدین منظور مورد استفاده قرار گیرد در نتیجه میتوان چاپ با کیفیت تر و ماندگار تر و همچنین با وضوح بیشتری را نیز شاهد بود. در برخی از چاپخانه ها تجهیزات به مرور نوسازی میشوند و به همین دلیل چاپی بسیار با کیفیت تر را با توجه به این تجهیزات  از آنها شاهده هستیم.

جوهر و ماده ای که برای چاپ استفاده می شود از عوامل مهم در کیفیت چاپ  لیبل

یکی دیگر  از عواملی که در کیفیت چاپ تاثیر بسیار زیادی دارد جوهر و ماده ای است که برای چاپ بر روی لیبل مورد استفاده قرار  میگیرد. جوهر های مخصوصی در کنار تجهیزات و پرینترهای مخصوص برای چاپ بر روی لیبل استفاده میشوند که اگر از جوهرهای مرغوب باشند در نتیجه میتوانند کیفیت چاپ را نیز تا حد زیادی افزایش دهند. وضوح چاپ به جوهر بستگی دارد و جوهرهای مرغوبی که به کار گرفته میشوند میتوانند وضوح بالایی را ایجاد کنند که این وضوح بالا امکان خواندن اطلاعات موجود بر روی لیبل را تا حد زیادی  برای  مخاطب آسان میکند. همچنین ماندگاری جوهر بر روی لیبل نیز از مهمترین ویژگی های یک جوهر مرغوب است و بر اثر عوامل مختلف مانند برخورد آب، رطوبت، سایش و از این دست موارد به هیچ وجه از کیفیت چاپ کاسته نخواهد شد.

1مجموع 14 محصول
1مجموع 14 محصول
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :