چهارشنبه 1 خرداد 1398 در ساعت 1 : 33 دقیقه 09125704163 - 02133934182

چاپ فاکتور

10 / 10
از 3 کاربر

در مرحله اول به تعریف فاکتور می پردازیم:

فاکتور در واقع نوعی سند است. سندی که در موقع فروش از طرف فروشنده به خریداد داده می شود و مبلغ و نوع جنس فروخته شده همراه با تاریخ دقیق در آن ذکر می گردد. هر فاکتور همانطور که تا به حال دیده اید شماره فاکتور منحصر بفرد خودش را دارد. بنابراین در طراحی و چاپ فاکتور باید موارد بسیاری را مد نظر قرار داد و در انتخاب محل چاپخانه برای چاپ فاکتور بسیار دقت کرد.

فاکتور از دید خریدار "فاکتور خرید" و از دید فروشنده "فاکتور فروش" است. زمانی که کلمه فاکتور به کار می رود یعنی معامله ای انجام شده است . اگر فروشنده بگوید که ما فاکتوری را صادر کرده ایم ، یعنی که خریدار به ما مبلغ درون فاکتور را بدهکار است و تسویه انجام نشده، اگر خریدار بگوید که برای ما فاکتور صادر شده است یعنی ما به فروشنده بدهکاریم و هنوز مبلغ درون فاکتور را پرداخت نکرده ایم.

در مواردی که چاپ فاکتور منجر به پر شدن فاکتور و فروش یک جنس می شود ، بنابر این آن فاکتور یک سند مالی مهم است و باید برای مبلغی که در درون آن فاکتور ذکر شده است مالیات پرداخت شود. اما در مواردی که پیش فاکتور صادر شده به معامله ای منجر نشود و پولی رد و بدل نشود ، نیازی به پرداخت مالیات نیست.

1مجموع 1 محصول
1مجموع 1 محصول
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :