شنبه 29 شهریور 1399 در ساعت 13 : 30 دقیقه 09125704163 - 02133934182

همه چیز در مورد چاپ بروشور

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 21 اسفند 1396 در ساعت 15 : 6 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بروشور یکی دیگر از روش های تبلیغاتی می باشد که شما میتوانید برای معرفی بیشتر محصولات و یا خدماتتون از آن استفاده نمایید. برای آنکه اطلاعات بیشتری راجع به طراحی و چاپ بروشور به دست آورید به شما پیشنهاد می کنیم تا انتها با چاپ سورن همراه باشید.

بروشور می تواند اطلاعات مناسبی در مورد نوع ، کارایی و نحوه عملکرد ، نحوه مصرف و... یک محصول به مخاطب منتقل نماید و این مخاطب است که دریافت این اطلاعات می تواند وی را مجاب به خرید و استفاده از آن محصول نماید به همین دلیل طراحی و چاپ بروشور مناسب بسیار حائز اهمیت است.

به عنوان مثال بروشور های یک شرکت تولید کننده محصولات بهداشتی میتواند شامل موارد زیر باشد:

بروشور شامپو های سیر ، آلوئه ورا ، شامپو های حجم دهنده مو و... که همگی در سه نوع مختلف برای موهای چرب ، معمولی و خشک ساخته شده اند. هر یک از این بروشور ها میتواند حاوی اطلاعات مفیدی پیرامون همان محصول باشد و مخاطب می تواند با خواندن اطلاعات موجود بر روی بروشور که حاوی محتویات شامپو، خواص و طریقه مصرف آن است با توجه به نیازی دارد تصمیم به خرید محصول گیرد.

چاپ بروشور از چاپ کاتالوگ ارزان تر تمام میشود و شما میتوانید آنها را در تیراژ بالا و بر روی کاغذ هایی با گرم پایین چاپ نمایید. این کار علاوه بر سادگی در خواندن بروشور هزینه ی چاپ آنرا نیز به خوبی کاهش می دهد.

بروشور در واقع از چندین برگ به هم پیوسته ساخته شده است. حال این برگ های به هم پیوسته میتواند بر روی یک صفحه ی تا خورده چاپ شده باشند و یا از اتصال چند صفحه در کنار هم ایجاد شده باشند. بروشور را میتوان بر روی یک برگه A4 چاپ کرده و با استفاده از فضای تا خوردن که طراح گرافیک بر روی طرح قرار داده شده تا زد و شکل و مشایل جدیدی به آن داد. به هر بخشی که تا خورده شود در بخش طراحی به آن لت گفته میشود به طور مثال بروشوری که با دو خط تا ایجاد شود به آن بروشور سه لت گفته میشود.

بروشور در انواع مختلفی طراحی و چاپ می شوند که نمونه هایی از آنرا در زیر به شما توضیح خواهیم داد:

بروشور های تک برگی به بروشور هایی گفته میشود که بر روی یک برگ به صورت تک رو یا دو رو چاپ میشود که در نهایت به آن بروشور تک لتی گفته میشود در صورتی که از دو برگ در ساخت این مدل بروشور استفاه شود به آن بروشور دو لتی گفته میشود.

بروشور کتابی مشابه چاپ کاتالوگ می باشد که بیش از 21 صفحه داشته و انتهای آن به وسیله چسب و صحافی تکمیل میشود و در نهایت توسط جلد شومیزی و گلاسه جلد می شوند. با توجه به اینکه این مدل بروشور کمتر مطالعه میشود در نتیجه شرکت های زیادی به دنبال چاپ چنین بروشور هایی نمیروند. از این مدل بروشور بیشتر برای معرفی محصولات مرتبط با لوازم خانگی استفاده میشود زیرا می توانند تصاویر و اطلاعات بیشتری راجع به محصول در آن گنجانده و در اختیار مشتری قرار دهند.

در صورتی که شما نیز به چاپ بروشور در ابعاد و تعداد صفحات مختلف نیازمند هستید به شما پیشنهاد می کنیم تا ابتدا با چاپ سورن تماس گرفته و پس از دریافت مشاوره ای در این زمینه تصمیم خود را قطعی نمایید.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :