09125704163
02133934182 - 09125704163

چاپ لیبل سی دی

8 / 10
از 6 کاربر

آیا چیزی در خصوص لیبل سی دی، اهمیت آن و ابعاد لیبل سی دی می دانید؟ یکی از مهمترین امکاناتی که در یکی دو قرن اخیر در دسترس بشر قرار گرفت و بسیاری از امور فرهنگی، آموزشی و سرگرمی را متحول نمود انواع سی دی، دی وی دی و دستگاه های مرتبط با آن ها بود.

این امر ضرورت چاپ لیبل سی دی و تفکیک محصولات مختلف از یکدیگر را نمایان ساخت. بنابراین توجه بسیاری از شرکت های تولید کننده لوح های فشرده آموزشی، سرگرمی، فرهنگی و ... در قالب سی دی و دی وی دی به سمت شرکت های چاپ لیبل معطوف گشت.

چاپ لیبل سی دی

لیبل سی دی

قطعا سی دی هایی که بدون برچسب روانه بازار می شوند فارغ از اینکه چه محتوایی دارند بیشتر شبیه سی دی های بی محتوا هستند که در عرف جامعه به عنوان سی دی خام شناخته می شوند. بنابراین به دو روش می توان این محصولات را از یکدیگر تفکیک نمود.

روش اول که یک روش قدیمی تر و ابتدای تر است بدین صورت می باشد که تنها جلد و قاب سی دی ها را با یک کاتالوگ مناسب که نشان دهنده موضوع اصلی سی دی است طراحی کرده و آن را از محصولات مشابه تفکیک کنیم.

روش دوم که اصولی تر می باشد بدین صورت است که برچسب مورد نظر بر روی بدنه سی دی چاپ شود. این روش هم اصولی تر است و هم محبوبیت بیشتری در میان مردم دارد. اما بد نیست بدانید که استفاده از هر دو روش برای معرفی محصول و تفکیک آن ها بکار می رود. عدم چاپ بروشور و لیبل بر روی سی دی ها و دی وی دی ها را در ادامه بیان کرده ایم.

اهمیت چاپ برچسب سی دی

کاتالوگ های داخلی قاب سی دی ها را نمی توان برچسب نامید بااین حال همین بروشورها نیز در شرکت های چاپ کننده لیبل ها طراحی و تولید می شوند. اگر شما برای معرفی محصول خود صرفا بخواهید از این کاورها استفاده کنید قطعا کاربران را با مشکلات خاصی مواجه خواهید ساخت؛ به عنوان مثال اگر یک کاربر همزمان چندین سی دی را از داخل قاب خارج نماید که هیچ کدام دارای برچسب نباشند قطعا برای جایگذاری مجدد سی دی ها در قاب های اختصاصی خودشان با مشکل مواجه می شود.

مشکلی که در بند اخیر بیان گردید ضرورت چاپ لیبل CD را به وضوح نمایان می سازد. در صورت چاپ برچسب سی دی هرگز با مشکل فوق مواجه نمی شوید با این حال زیباسازی محصولات در قرن حاضر اقتضا می کند تا شما علاوه بر چاپ برچسب روی سی دی، یک کاتولوگ مناسب نیز برای معرفی آن تهیه کنید.

البته برخی از کاورهای روی جلد سی دی ها نیز نوعی لیبل هستند و به صورت لیبل پشت چسبدار بکار می روند. بنابراین برای توسعه کسب و کار خود بهتر است از هر دو روش اخیر برای طراحی قاب و بدنه سی دی استفاده کنید.

تاثیر لیبل سی دی در افزایش فروش محصولات

قطعا شما نیز از تاثیر ظاهر و زیبایی محصولات داخل بازار در افزایش فروش آن ها اطلاع دارید. بنابراین اگر می خواهید بازار گسترده ای داشته باشید باید علاوه بر افزایش کیفیت محصول و محتوای تهیه شده، توجه ویژه ای نیز به ظاهر محصولات و نحوه برقراری ارتباط با مشتریان داشته باشید. چاپ برچسب سی دی همان چیزی است که در این مسیر به شما کمک می کند.

افرادی که می خواهند یک یا چند سی دی تهیه کنند ابتدا اطلاعات روی قاب و بدنه سی دی را چک می کنند. طراحی و نوشته های روی لیبل ها باید به گونه ای باشد که مشتری در عرض چند ثانیه به محتوای آن پی برده و تصمیم خود را برای خرید محصول قطعی نماید.

البته این امر ابتدای کار است و افزایش فروش در این مرحله به معنای توسعه بازار فروش نمی باشد بلکه کیفیت محتوای محصولات و افزایش مشتریان ثابت است که به رونق کسب و کار شما منجر می گردد.

چاپ لیبل سی دی

ابعاد لیبل سی دی

اکنون که با اهمیت چاپ لیبل برای سی دی آشنا شدید باید برخی از نکات مهم در خصوص طراحی برچسب و چاپ آن را هم مطالعه کنید. مهمترین مسئله ای که در این زمینه مطرح می شود ابعاد لیبل سی دی است. سی دی یک محصول دایره ای شکل است بنابراین برخی از محدودیت ها را برای شما در زمان طراحی برچسب ایجاد می کند. گذشته از شکل دایره ای آن باید به یک دایره کوچکتر در مرکز سی دی اشاره کنیم که باعث می شود برخی از اجزای طراحی از نتیجه کار حذف شوند.

بنابراین نتیجه می گیریم که ابعاد لیبل CD باید با توجه به قطر محصول و قطر دایره میانی اندازه گیری شود. ابعاد سی دی ها و دی وی دی ها یکسان نیستند. حتی قطر دایره میانی در محصولات مختلف با یکدیگر متفاوت است. همه این موارد در زمان سفارش برچسب CD باید مورد توجه شما و شرکت چاپ لیبل قرار گیرد تا یک طراحی اصولی صورت گرفته و نتیجه کار به خوبی بیان کننده محتوای سی دی باشد.

طراحی لیبل CD

همانطور که در مبحث اخیر بیان کردیم ابعاد سی دی و دی وی دی محدودیت های بسیار زیادی برای طراحی لیبل ایجاد می کند چرا که در ابتدا یک لیبل مربعی طراحی می شود و در نهایت به صورت دایره ای شکل درآمده و برخی از گوشه ها از نتیجه کار حذف می شود. دایره میانی سی دی نیز باعث می شود تا بخش طراحی برچسب از نتیجه کار حذف گردد. در نتیجه باید آنچه که باقی مانده است یک طراحی مناسب و معرفی کننده محصول به ساده ترین شکل ممکن باشد.

شما می توانید شخصا کار طراحی لیبل CD را انجام دهید اما با توجه به حساسیت بالای کار در این گونه از طراحی ها بهتر است تا اجرای پترن مورد نظر را به یک تیم حرفه ای در این زمینه بسپارید. تیم های حرفه ای که اصولا در شرکت های چاپ لیبل فعالیت می کنند نرم افزارهای زیادی در اختیار دارند که به آن ها در زمینه طراحی برچسب کمک می کند. البته شما می توانید طرح پیشنهادی را به این شرکت ها تحویل داده و درخواست نمایید تا پترن مورد نظر با تاکید بر این تصویر صورت گیرد.

کیفیت برچسب سی دی

از ابعاد لیبل CD که بگذریم به یک مبحث مهمتر می رسیم با عنوان کیفیت برچسب مربوطه که به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهمترین عواملی که در کیفیت تصویر مورد نظر موثر هستند دستگاه چاپ لیبل و توجه به DPI محصول است.

اگر در شرکت انتخابی از چاپ روکش یووی و چاپ روکش سلفون براق استفاده شود نتیجه کار بسیار براق و درخشان خواهد بود. برای تعیین کیفیت باید در خصوص دی پی آی تصویر نیز پرس و جو کنید.

شرکت های طراحی کننده لیبل ها، در ابتدا تصویر مورد نظر را بر روی صفحه مانیتور به شما نشان می دهند اما باید بدانید که تصور بر روی صفحه کامپیوتر همواره درخشان تر و شفاف تر از تصویر در دنیای واقعی است. اگر می خواهید تصویر نهایی با همان کیفیت و وضوح موجود در مانتیور چاپ گردد باید میزان دی پی آی در زمان چاپ را بیشتر از میزان دی پی آی در صفحه مانیتور در نظر بگیرید. دی پی آی  300 یک انتخاب ایده آل برای چاپ برچسب با وضوح بسیار بالا می باشد.

چاپ لیبل سی دی

سفارش طراحی و چاپ لیبل سی دی

اهمیت چاپ لیبل CD و دی وی دی و همچنین محدودیت هایی که در این راستا وجود دارد را مطالعه کردیم اکنون به بخش اصلی مطلب می رسیم و آن انتخاب یک شرکت معتبر و شناخته شده برای سفارش طراحی و چاپ لیبل است. چاپ سورن می تواند خدمات چاپ برچسب سی دی به بهترین شکل ممکن و در کمترین زمان را برای شما بر عهده بگیرید.

طراحی لیبل سی دی یک کار کاملا تخصصی است و تیم طراحی سورن با مهارت بالایی آمادگی دریافت سفارشات شما را دارد. کار طراحی در این شرکت با بهترین نرم افزارهای ممکن صورت می گیرد. این شرکت خدمات خود را به صورت چاپ لیبل سی دی با کیفیت بسیار بالا، چاپ لیبل ارزان، چاپ لیبل حرفه ای، چاپ لیبل فوری، چاپ لیبل تیراژ بالا و چاپ لیبل تیراژ پایین به شما عرضه می نماید.

باتوجه به اینکه روش ها و طراحی های مختلفی برای طراحی و چاپ لیبل cd وجود دارد بنابراین امکان درج هزینه چاپ لیبل سی دی به صورت دقیق وجود ندارد. به همین دلیل بهتر است تا با اپراتورهای این شرکت تماس بگیرید. شما می توانید برای دریافت مشاوره و اطلاع از هزینه های نسبی در تمام روزهای هفته و در ساعات اداری با شماره تلفن های درج شده در همین صفحه از وب سایت رسمی چاپ سورن تماس بگیرید.

 
ارسال نظر و نظرات ثبت شده