ﺳﻪشنبه 1 تير 1400 در ساعت 21 : 45 دقیقه 09125704163 - 02133934182

چاپ کاتالوگ

10 / 10
از 17 کاربر

چاپ کاتالوگ

کاتالوگ نیز مانند بروشور و سایر وسایل تبلیغی ارتباطی برای معرفی محصول به کار می رود. کاتالوگ شامل صفحاتی می باشد که محصول و یا خدمات شرکت را به طور کامل برای مشتریان یا مخاطبان بازگو میکند ، بطوریکه گویا شما کنار مشتری ایستاده اید و دارید با وی صحبت میکنید و محصولات خود را معرفی می کنید. کاتالوگ قدرت بالایی در ارتباط با مشتری دارد . بهتر است بگوییم که قدرت بالقوه ای در تبدیل یک مخاطب ساده به یک مشتری خوب دارد ، البته به شرطی که تمامی موارد طراحی و روانشناختی مشتری به درستی انجام شده باشد و کاتالوگ از لحاظ بصری به درستی طراحی شده باشد. گرافیک قوی یکی از ویژگی های یک کاتالوگ خوب است. هر چقدر هم محصول شما کیفیت داشته باشد اگر ظاهر و جلوه ی خوبی برای کاتالوگتان انتخاب نکنید مشتری آنها را نخواهد دید. گرافیک خوب و حرفه ای برای یک کاتالوگ مانند یک دکور قوی برای مغازه می ماند.

علاوه بر طراحی حرفه ای ، یکی دیگر از نکات حائز اهمیت دیگر ، چاپ کاتالوگ می باشد. همانطور که میدانید موارد زیادی در بحث چاپ کاتالوگ موثر است. مثل کاغذ چاپی ، رنگی که از آن در چاپ استفاده میکنند، و دستگاههای چاپ. بنابراین برای چاپ کاتالوگ باید نهایت دقت را انجام داد تا در انتها با چیدن تمامی این موارد در کنار یکدیگر به نتیجه دلخواه برسیم.

چاپ کاتالوگ

شاید تا به حال شده باشد که در هنگام بازدید از نمایشگاه و یا فروشگاهی غرفه داران و یا مسئول فروشگاه به شما یک کتابچه تصویری هدیه داده باشد. اما آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که نام این کتابچه چیست؟ برای چه اهدافی ساخته میشود و چگونه طراحی میشود؟ در ادامه با چاپ سورن همراه باشید تا شما را با یکی از روش های تبلیغاتی که امروزه به وفور از آن استفاده میشود آشنا نماییم.

در ابتدا باید بگوییم که نام کتابچه ای که شما از مسئول غرفه و یا فروشگاه دریافت کرده اید کاتالوگ می باشد اما برای آنکه بدانیم کاتالوگ چیست و چاپ کاتالوگ به چه صورتی انجام میشود تا انتهای مقاله را مطالعه نمایید.

کاتالوگ و هدف از چاپ کاتالوگ چیست

کاتالوگ ها به طور مرسوم به دفترچه و یا کتابچه هایی گفته میشود که شرکت ها و یا سازمان ها می توانند از آن برای معرفی خود و یا محصولات و خدماتشان به دیگران استفاده کنند. هدف اصلی چاپ کاتالوگ ایجاد ارتباط بین تولید کننده و مصرف کننده می باشد کیفیت طراحی و چاپ کاتالوگ نقش بسزایی در موفقیت استفاده از آن برای جذب مشتری خواهد داشت زیرا کاتالوگی مناسب است که با کمترین حجم بیشترین اطلاعات را راجع به کسب و کار و یا محصول و خدمات ارائه شده به شخص منتقل نماید. هر چه این فرایند دقیق تر، راحت تر و بی آلایش تر باشد نظر افراد بیشتری را به خود جلب خواهد کرد.

محصولی که توسط شرکت یا کارخانه ای تولید می شود باید به نوبه ای ساده طراحی و ساخته شود که بتوان جزئیات آن را به راحتی در یک یا دو صفحه کاتالوگ به افراد مختلف توضیح داد. بهترین نوع محصول و کاتالوگ همراه آن محصولی است که کاربر

  بتواند با یک نگاه سطحی به کاتالوگ مربوط به محصول کار کردن با آن را فرا گیرد.

چاپ کاتالوگ یکی از بهترین راه ها برای معرفی محصولات

بسیاری از افرادی که به نمایشگاه ها می آیند به دنبال کالای خاصی مطابق با نیاز های خود می گردند در صورتی که شما بتوانید کاتالوگ های مناسبی طراحی و چاپ نمایید که اطلاعات بیشتری راجع به محصول یا محصولاتتان به افراد حاضر در نمایشگاه ارائه دهد شانس جذب مشتری خود را افزایش داده اید زیرا کاربر می تواند با مطالعه کاتالوگ و تطابق آن با نیاز های خود به این نتیجه برسد که محصول ارائه شده توسط شما همان محصولی است که او به آن نیاز دارد.

قرار دادن توضیحات کامل به همراه عکس های مناسب و با کیفیت می تواند کاتالوگ شما را غنی تر کند. در چاپ کاتالوگ به این نکته توجه داشته باشید که مطالبی که در کاتالوگ به آنها اشاره میکنید باید همان توضیحاتی باشد که خریدار به آنها نیاز دارد و باید از ارائه توضیحات اضافه خودداری نمایید.

چاپ کاتالوگ به دلیل چاپ در تیراژ بالا به صورت افست انجام میشود ولی ممکن است برخی اوقات به دلیل حجم کم سفارش به صورت چاپ دیجیتال نیز انجام شود. توصیه ما این است که همواره از چاپ افست استفاده نمایید زیرا چاپ افست نسبت به چاپ دیجیتال از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار است.

ویژگی های یک چاپ کاتالوگ ایده آل به شرح زیر است:

  • حجم کاتالوگ باید کم، دارای طراحی زیبا و دارای مطالب جامع و بدون اقراق راجع به محصول باشد.
  • کاتالوگی مناسب است که ابهامی برای کاربر در مورد محصول باقی نگذارد.
  • پیشنهاد میشود برای جلب توجه بیشتر کاتالوگ ها از روکش UV و یا سلفون استفاده نمایید.

در صورتی که شما تولید کننده محصول و یا ارائه دهنده خدماتی هستید به شما پیشنهاد می کنیم با چاپ سورن تماس گرفته و از انواع چاپ نظیر چاپ لیبل ، چاپ ساک دستی و غیره  اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

1مجموع 13 محصول
1مجموع 13 محصول
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :